منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق پرکننده های پوستی / تزریق فیلر خط اخم چگونه انجام می شود؟

تزریق فیلر خط اخم چگونه انجام می شود؟

خط اخم، خطوط عمودی بین دو ابرو هستند که معمولاً در دهه سی و چهل زندگی پدیدار می‌شوند. بارزترین دلیل به وجود آمدن خط اخم افزایش سن، نور خورشید، استرس و فشار روانی و ژنتیک است. معمولاً با تزریق بوتاکس می‌توان از عمیق شدن خطوط اخم جلوگیری کرد؛ اما اگر این خطوط عمیق شوند طوری که حتی بدون اخم کردن هم قابل مشاهده باشند، بوتاکس هم برای درمان آن کاری از پیش نخواهد برد و نیاز به روشی است که بتواند فرو رفتگی و چروک‌های به وجود آمده را پر کند.

این خطوط علاوه بر اینکه سن فرد را بیشتر نشان می‌دهد، ظاهری عبوس و عصبانی را القا می‌کند. در این شرایط بهترین روش غیرتهاجمی برای بهبود و رفع خط اخم استفاده از تزریق فیلر یا ژل در محل خط اخم می‌باشد.

تزریق فیلرخط اخم از جمله اقداماتی است که با بهترین نتایج توسط دکتر جمال حسن زاده در سنندج انجام می‌شود. در این مرکز با استفاده از مرغوب ترین انواع ژل و مهارت پزشک در تزریق ژل، همچنین اجرای درست و اصولی مراحل تزریق ژل توسط ایشان، می‌توانید به زیبایی ماندگاری در صورت و بدن خود دست یابید.

مزایای تزریق فیلر خط اخم

آمادگی قبل از تزریق فیلرخط اخم

تزریق فیلر خط اخم

مراحل تزریق فیلر خط اخم

1- قبل از تزریق ژل به خطوط اخم، یک بی‌حس‌کننده موضعی به مدت 15-30 دقیقه قبل در قسمت بالایی بین دو ابرو استفاده می‌شود تا ناحیه بی‌حس شود.

2- ژل مناسب در مکان‌های دقیق خطوط اخم به لایه زیری پوست تزریق می‌شود. سپس پزشک آن ناحیه را ماساژ می‌دهد تا محصول به‌صورت یکنواخت پخش شود. در طی انجام مراحل، بیمار کاملاً هشیار است.

3- بعد از تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم، برای جلوگیری از عفونت باید به مدت 6 ساعت از لمس یا آرایش روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید. مراقبت‌های خاص پس از تزریق در روز درمان توسط پزشک به بیمار گفته می‌شود و پس از گذشت دقایقی می‌تواند به خانه برود.

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر خط اخم

  1. روز اول از کمپرس سرد بین پنج تا ده دقیقه هر دو ساعت یک بار استفاده شود تا قرمزی و تورم کاهش یابد. نکته مهم این است که نباید موضع تحت فشار قرار گیرد.
  2. قرمزی پوست تا سه روز طبیعی است.
  3. موقع استراحت و خواب بهتر است به پشت بخوابند تا به ناحیه مورد تزریق فشار وارد نشود.
  4. بهتر است تا یک روز بعد از تزریق از آرایش خودداری شود.
  5. پرهیز از نور مستقیم خورشید و محیط های گرم
  6. عدم استفاده از الکل تا یک هفته
  7. استفاده سونا و جکوزی تا دو هفته ممنوع می باشد.
  8. حداقل تا سه روز ناحیه تزریق تحت فشار یا ماساژ قرار نگیرد.

کاندیدای مناسب تزریق فیلر خط اخم

به‌طورمعمول کاندیدای مناسب تزریق ژل یا تزریق فیلر با توجه به هدف این روش می‌تواند طیف سنی گسترده‌ای از تمامی افرادی که نشانه‌های اولیه پیری در پوست آنان نمایان شده را شامل شود. تزریق ژل یا تزریق فیلر چه برای افرادی که برای برجسته کردن اجزای صورت خود به دنبال راهی هستند؛ چه افرادی که با نمایان شدن علائم پیری، به فکر کاهش آثار پیری و چین و چروک می‌افتند کاربرد دارد.

کاندیدای نامناسب جهت تزریق فیلر خط اخم

  1. افرادی که به ترکیبات ژل‌ها حساسیت دارند.
  2. افراد با بیماری‌های خودایمنی مانند دیابت
  3. افراد بارداری یا شیرده
  4. افراد مستعد کلوئید
  5. افراد با عفونت باکتریایی پوست
  6. افراد زیر هجده سال
  7. افرادی که از دیگر فیلرهای پوستی استفاده کرده‌اند.

اینستاگرام دکتر حسن زاده

عوارض جانبی فیلر خط اخم

عوارض جانبی مواد پرکننده و ژل‌ها معمولاً کم بوده و رفع آنها آسان است. عوارض غالب گزارش شده تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم عبارتند از:

در موارد بسیار نادر ممکن است عوارض جانبی شدیدتری تجربه شود. این عوارض جانبی نادر شامل تجمع قابل‌مشاهده مواد پرکننده، سردرد، تاری دید، واکنش آلرژیک و عفونت می‌باشند. به طور معمول تمام عوارض جانبی گفته شده خود به خود و در طول یک هفته تا ده روز از بین می‌روند و با رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل می‌توانید امکان بروز این عوارض را به طور محسوس کاهش دهید.

اگر ساکن سنندج هستید؛ و مایلید از خدمات قابل ارائه در کلینیک تخصصی پوست، مو، کاشت مو و لیزر دکتر حسن زاده استفاده نمایید؛ برای دریافت نوبت دکتر جمال الدین حسن زاده کلیک کنید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465