منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماری های پوستی / سوختگی های اسیدی و شیمیایی چه عوارض پوستی ایجاد میکنند؟

سوختگی های اسیدی و شیمیایی چه عوارض پوستی ایجاد میکنند؟

سوختگی های شیمیایی آسیب هایی هستند که در اثر تماس یک ماده خورنده با پوست ایجاد میشوند. سوختگی با اسید نوعی از سوختگی می ‌باشد که در اثر ریختن مواد اسیدی یا قلیایی روی پوست ایجاد می گردد. سوختگی های شیمیایی معمولاً در محل کار اتفاق می افتند به ویژه در مشاغل و کارخانه های تولیدی که از مقادیر زیادی مواد شیمیایی استفاده میکنند. خشونت اسیدی یا اسیدپاشی نیز استفاده عمدی از اسید برای حمله به یک انسان دیگر است. سوختگی های شیمیایی از خفیف تا شدید متغیر است. سوختگی های شیمیایی خفیف معمولاً به سرعت بهبود می یابند؛ اما سوختگی های شیمیایی شدید میتوانند باعث آسیب دائمی بافت، زخم یا مرگ شوند. سوختگی های شیمیایی نیاز به درمان فوری پزشکی دارند که در ادامه شرح داده میشود.

برای درمان مشکلات و بیماری های پوستی از جمله لک های قهوه ای زیر چشم، بهترین گزینه مراجعه به متخصص پوست است. متخصص پوست با دانش بالا و آگاهی نسبت به ساختار پوست می‌تواند در درمان بیماری و بهبود عوارض آن بسیار کمک کننده باشد. دکتر جمال الدین حسن زاده متخصص پوست، مو، کاشت مو و لیزر در سنندج برای رفع مشکلات و بیماری های پوستی شما آماده ارائه خدمت می‌باشند.

انواع سوختگی های شیمیایی

پزشک شما سوختگی را با توجه به وسعت و عمق سوختگی طبقه بندی می کند:

سوختگی های اسیدی و شیمیایی

سوختگی های اسیدی و شیمیایی چه عوارض پوستی ایجاد میکنند؟

علائم سوختگی های شیمیایی در چشم عبارتند از:

علائم سوختگی های شیمیایی داخلی عبارتند از:

تشخیص سوختگی شیمیایی

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما بر اساس عوامل متعددی تشخیص می‌دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشند:

اینستاگرام دکتر حسن زاده

درمان سوختگی شیمیایی

این سوختگی ها نیاز به درمان فوری دارند. در صورت بروز سوختگی بهتر است اول با مراکز درمانی تماس بگیرید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  1. لباس ها را بردارید: برای محافظت از دستان خود از دستکش استفاده کنید. لباس های آلوده به مواد شیمیایی را جدا کنید و از تماس آن با سایر نواحی بدن خود جلوگیری کنید.
  2. ماده شیمیایی را بردارید: آثار خشک باقی‌مانده از مواد شیمیایی را پاک کنید.
  3. شستشو با آب: ناحیه سوخته پوست یا چشم خود را با آب خنک بشویید. شستشو را حداقل تا نیم ساعت ادامه دهید؛ زیرا مواد شیمیایی می توانند پس از تماس به پوست شما آسیب برسانند. سعی کنید از تماس آب آلوده با سایر قسمت های پوست جلوگیری کنید. برخی از مواد شیمیایی از جمله اسید کربولیک یا فنل، اسید سولفوریک، پودرهای خشک و ترکیبات فلزی نباید با آب شسته شوند.
  4. درمان در بیمارستان

درمان به نوع ماده شیمیایی که باعث سوختگی شده بسته دارد. برخی از اقدامات کلی که برای سوختگی های شیمیایی انجام میشود. هنگامی که به بیمارستان می رسید، تیم مراقبت های بهداشتی شما موارد زیر را انجام می دهد:

لیزر ضایعات عروقی در سنندج توسط دکتر جمال الدین حسن زاده متخصص پوست، مو و لیزر انجام می‌شود و اغلب با نتایج رضایت بخشی همراه است. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با کلینیک با شماره تلفن 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465