منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای جوانسازی پوست / در جوانسازی پوست هایفوتراپی موثرتر است یا آر اف فرکشنال؟

در جوانسازی پوست هایفوتراپی موثرتر است یا آر اف فرکشنال؟

صورت با افزایش سن، ترکیبی از افتادگی، چروک و فرورفتگی‌ها را به نمایش می‌گذارد. بااینکه نحوه پیری هر کس همواره منحصربه‌فرد بوده و باید به صورت فردی بررسی شود. درصورتی‌که مشکل اصلی فرد افتادگی پوست بوده و هدف نهایی کشیدن پوست صورت می‌باشد، انتخاب هایفو تصمیم مناسب‌تری به نظر می‌رسد. هایفو به دلیل سفت کردن عمیق بافت‌ها می‌تواند نتایج پایدارتری را به فرد ارائه دهد. بدین ترتیب، هایفو بهترین گزینه برای کشیدن پوست شل اطراف فک، رفع غبغب یا بالا بردن ابروها می‌باشد.

فن‌آوری و تکنولوژی‌های مدرن طیف گسترده‌ای از شیوه‌های درمانی موجود برای سفت‌کردن و جوانسازی صورت را در اختیار ما قرار می‌دهد. گاهی اوقات با توجه به وجود گزینه‌های زیاد پیش ‌رو انتخاب بهترین گزینه‌ی درمانی بسیار سخت می‌شود. اگر قبلاً در مورد این موضوع تحقیق کرده‌ باشید پس یقیناً به اصطلاحاتی همچون سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (هایفو) و فرکانس رادیویی (آر اف فرکشنال) برخورد کرده‌اید.

واقعیت این است که همه‌ی دستگاه‌های جوانسازی پوست تأثیرات شگفت‌انگیزی دارند. البته اگر انتظار واقع‌بینانه‌ای داشته باشیم و از یک ابزار خاص برای برطرف کردن مشکلی بهره ببریم که برای آن طراحی شده باشد. لیزرهای جوانسازی بیشتر برای درمان‌های سطحی پوست طراحی شده‌اند و هایفوتراپی یا آر اف فرکشنال برای درمان‌های عمقی‌تر. بااینکه هر دوی این روش‌ها سبب کاهش ظاهر چروک‌ها می‌شوند؛ اما از تکنولوژی‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. به همین دلیل، در برخی موارد امکان دارد یک روش مناسب‌تر از دیگری باشد.

آر اف روشی با شدت کمتر است که به اندازه روش هایفو به بافت‌ها نفوذ نمی‌کند. این روش می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای جبران حجم از دست رفته صورت یا درمان نواحی حساسی همچون پلک بالا یا پایین باشد؛ بنابراین، در صورتی که فرد در حال از دست دادن حجم صورت خود بوده، افتادگی پوست نداشته و یا میزان این افتادگی کم می‌باشد، انتخاب روش آر اف تصمیم مناسب‌تری است. این روش علاوه بر سفت کردن پوست، حجم آن را نیز مخصوصاً در نواحی اطراف دهان افزایش می‌دهد. هر دوی روش‌های هایفو و آر اف تولید کلاژن را افزایش داده و بازآرایی بافت های پوستی را سرعت می‌بخشند. به همین دلیل هر دوی آنها در رفع خطوط و چروک ریز پوست مؤثر هستند. بهترین روش برای درمان علائم تحلیل پوست به وسعت پیری پوست و نواحی مورد نظر بستگی خواهد داشت. به همین دلیل برای تصمیم‌گیری درباره هر نوع درمان باید با یک فرد متخصص مشورت کرد. این فرد متخصص باید در ارزیابی آناتومی صورت و افتادگی پوست تخصص داشته باشد. تنها پس از یک معاینه فیزیکی، توصیه درمانی ویژه به فرد ارائه می‌شود.

کلینیک دکتر جمال الدین حسن زاده با سالها تجربه ارئه خدمات جوانسازی پوست مانند هایفوتراپی در سنندج، پذیرای شما مراجعین محترم می‌باشد. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌ 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

هایفوتراپی

هایفو (HIFU) مخفف High Intensity Focused Ultrasound و به معنی امواج فرا صوت می‌باشد. این امواج در سونوگرافی نیز استفاده می شود. هایفو باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می‌شود. افزایش کلاژن باعث سفتی، لیفت، رفع چین‌وچروک و مقداری چربی سوزی می‌شود.

کاربردهای هایفوتراپی

مقایسه هایفوتراپی و آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال

رادیو فرکانس درمانی یا آر اف (RF) یک روش درمانی غیر تهاجمی است که از گرمای غیر مستقیم امواج الکترومغناطیسی برای درمان بافت هدف، بدون آسیب به لایه خارجی پوست (اپیدرم) استفاده می کند. این روند باعث ترشح پروتئین هایی در بدن می‌شود که تولید الیاف کلاژن جدید را تحریک می‌کنند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست، دما در طول جلسه کنترل می‌شود. آر اف درمانی، جریان خون را افزایش می‌دهد، بافت‌های فیبری را گرم و تولید کلاژن را تحریک می‌کند؛ در نتیجه پوست صورت و بدن سفت و بلند می‌شود. پس از چند جلسه رادیوفرکانس درمانی، بیماران می‌توانند شاهد بهبود در ظاهر خود باشند. لازم به ذکر است هر جلسه کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و نیازی به دوره ریکاوری ندارد.

کاربردهای آر اف فرکشنال

رادیو فرکانس درمانی علاوه بر جوانسازی پوست و اندام‌های بدن، کاربردهای درمانی نیز دارد و افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند از روش‌های مختلف آن استفاده کنند. در ادامه به بررسی انواع کاربردهای این روش جوانسازی می‌پردازیم.

تفاوت‌های اصلی هایفو و آر اف فرکشنال

اولین و بارزترین تفاوت بین این دو در تکنولوژی‌های متفاوت این دو برای گرم کردن بافت‌های عمیق پوست است. هایفو انرژی سونوگرافی فرکشنال دقیق‌تر و شدیدتری را به پوست منتقل می‌کند اما آر اف مبتنی بر استراتژی حرارت کلی پوست است.

دومین تفاوت بین این دو در این است که هرکدام از این تکنولوژی‌ها بر روی لایه‌های مختلف پوست و به‌صورت همپوشانی کار می‌کند. هایفو به بافت‌های عمیق‌تری از پوست نفوذ کرده و از لایه میانی (درم) نیز عبور می‌کند و می‌تواند به لایه SMAS نیز برسد. از طرف دیگر، آر اف فرکشنال به اندازه هایفو به عمق پوست نفوذ نمی‌کند و تنها روی لایه‌های اپیدرمی متمرکز است و فراتر از درم نمی‌رود.

سومین تفاوت بین هایفو و آر اف در این است که هایفو عموماً در یک جلسه درمانی استفاده می‌شود اما آر آف به چندین جلسه نیاز دارد. تعداد دقیق دفعات هر یک از این روش‌های درمانی بستگی به نوع دستگاه مورد استفاده و شرایط پوستی بیمار از قبیل کشش فعلی آن یا وراثت و مسائل ژنتیکی دارد.

چهارمین تفاوت بین این دو در این است که از آنجا که استفاده از انرژی التراسوند در رویکردهای آرایشی و زیباسازی پوست روشی نسبتاً جدید است بنابراین از نظر جوانسازی و زیبایی صورت می‌توان گفت که آر اف فرکشنال تقریباً سابقه‌ی طولانی‌تر دارد.

اینستاگرام دکتر حسن زاده

عوارض هایفو

در ابتدا پوست قدری برافروخته و قرمز می‌شود که معمولاً محدود به طول درمان است، هرچند رفع شدن آن گاهی بیشتر طول می‌کشد. قرمزی در اکثر موارد پس از چند ساعت برطرف می‌شود. برخی بیماران با ورم، سوزش یا حساسیت به لمس مختصری روبرو می‌شوند که البته موقتی است. کبودی یا بی‌حسی موقتی ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض هایفوتراپی است که چندان شایع نیست؛ مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض نادری وجود دارد که متخصص آنها را قبل از شروع درمان به بیمار اطلاع می‌دهد.

عوارض آر اف فرکشنال

در زیباسازی یا هر نوع درمانی، هیچ روشی کاملاً ایمن و بی خطر نیست. هر روشی می‌تواند عوارض مخصوص به خود را داشته باشد که درجه آن ممکن است کم یا زیاد باشد. از این رو به عوارض آر اف هم باید توجه کرد.

عوارض جانبی روش آر اف فرکانسی عبارت‌اند از: درد، سوزش صورت، حساسیت جزئی، خشکی صورت، کمی التهاب و قرمزی. البته باید اضافه کرد که این عوارض دائمی نبوده و به مرور برطرف می‌شوند.

اگر ساکن سنندج هستید؛ و مایلید از خدمات قابل ارائه در کلینیک تخصصی پوست، مو، کاشت مو و لیزر دکتر حسن زاده استفاده نمایید؛ برای دریافت نوبت دکتر جمال الدین حسن زاده کلیک کنید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465