منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو و ابرو ریش و سبیل / عوارض و خطرات کاشت طبیعی موی سر

عوارض و خطرات کاشت طبیعی موی سر

مانند هر عمل جراحی دیگر در مواردی احتمال بروز عوارض ناشی از عمل در کاشت مو نیز وجود دارد.خوشبختانه در غالبا عوارض کاشت مو بسیار جزئی و خفیف است.

این عوارض عبارتند از:

1- تورم پیشانی و دور چشم :

با توجه به تزریق سرم در محل گیرنده در غالب موارد در ناحیه پیشانی و دور چشم تورم ایجاد میشود .این حالت گذار است و در عرض چند روز برطرف میشود.

2- عفونت:

برای جلوگیری از عفونت بیماران بایستی آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور مصرف نمایند و در اینصورت بروز عفونت نادر است.

3- احساس بیحسی و مورمور شدن :

این حالت معمولاً گذار بوده و بعد از یک مدت از بین میرود.

4- درد:

پس از عمل در ناحیة گیرنده و دهنده ممکن است بیمار درد داشته باشد عمدهدرد در روز اول کاشت مومیباشد و در روزهای بعدی بیماران درد نخواهند داشت با مصرف داروهای تجویز شده درد کاهش مییابد.

5- خارش:

خارش بخصوصی در محل گیرنده ممکن است تا مدتی ادامه یابد که با مصرف دارو قابل کنترل است.

صفحه اینستاگرام دکتر حسن زاده

6- جوش:

گاهاً به هنگام رشد موها در محل بیرون آمدن آنها یک جوش التهابی قرمز ایجاد میشود. این جوشها معمولاً خودبه خود بهبود مییابد و در مواردی ممکن است به مداخله پزشکی نیاز داشته باشند.

7- نکروز محل گیرنده:

این عارضه نادر و در واقع جدیترین عارضه کاشت مو است که نتیجه عمل را تحت تأثیر قرار میدهد و باعث میشود که موها در یک منطقه رشد نکرده و در سایر نواحی به صورت کامل رشد نکنند.فاکتورهایی که فرد را مستعد بروز این عارضه میکنند عبارتند از: کشیدن سیگار ،سرهای پهن،کاشت مو با تراکم خیلی بالا واستفاده از ادرنالین .در صورت بروز این عارضه ممکن است نیاز به کاشت مجدد در محل نکروز وجود داشته باشد .

8-سکسکه:

یک پدیده جالب است که بعضا پس از کاشت مو رخ میدهد. علت دقیق این عارضه مشخص نیست. در اکثر موارد موقتی است و در موارد کمی نیاز به درمان خواهد داشت.

لازم به ذکر است در صورتیکه کاشت مو به درستی انجام شود انتخاب بیمار صحیح باشد، انتظارات بیمار واقع گرایانه باشد ملاحظات تکنیکی به درستی لحاظ شده باشند بروز عوارض به حداقل خواهد رسید انجام کاشت مو بدون رعایت موارد فوق توسط افراد و تیمهای غیرحرفهای وغیرمتخصص باعث بروز نتایج نامطلوب و غیرطبیعی خواهد شد.

نوشته شده توسط:دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو

امروزه تزریق ژل به یکی از روشهای دوره‌ای زیبایی و جوانسازی پوست بدل شده که علاقه مندان زیادی را هم به خود جذب نموده است. تزریق ژل در سنندج نیز توسط پزشکان و متخصصان پوست در مراکز مجاز و معتبر قابل انجام می‌باشد. علاوه بر انتخاب پزشک متعهد، متبحر و مسئول، نکته قابل یادآوری در این باره، دقت و توجه شما به تاریخ و برند ژلی است که می‌خواهید تزریق نمایید؛ به این دلیل که تزریق ژل یا فیلرهای تاریخ گذشته و بی کیفیت میتواند عوارض بی شماری را برای شما به همراه داشته باشند.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465