منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087

مقایسه روشهای لاغری

در مقاله روشهای لاغری کدامند؟ به کلیات و تقسیم بندی انواع روشهای لاغری موجود اشاره شد .در این بحث به مقایسه روشهای لاغری با یکدیگر خواهیم پرداخت.

شما می‌توانید جهت لاغری موضعی از روشهایی مانند آر اف فرکشنال (امواج رادیوفرکوئنسی)، که بدون تهاجم هستند؛ استفاده نمایید. کلینیک دکتر جمال الدین حسن زاده در سنندج یکی از مراکز تخصصی ارائه دهنده انواع روشهای غیرتهاجمی لاغری می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

کاویتیشن:

در این سیستم با استفاده از امواج اولترا سوند ساطع شده از سطح پوست، حبابهایی در بافت چربی زیر پوستی ایجاد میشود. این حبابها در اثر ایجاد انرژی حرارتی و لیز سلولهای چربی تشکیل میشوند .عمق نفوذ امواج اولترا سوند تا بافت زیر جلدی است . این روش جز روشهای غیر تهاجمی بوده وانجام آن بدون درد و راحت است . بر اساس تجربه در مواردی که درست انجام شود نتایج راضی کننده ای دارد . اثربخشی آن تدریجی است . و نیاز به تعداد جلسات متعددی دارد. معمولا در ترکیب با سایر روشها مانند آراف و LPG به کار میرود.

کرایو لیپولیز:

این روش هم جز روشهای خارجی لیپولیز است . اخیرا انجام آن شیوع گسترده ای پیدا کرده است. انجام آن راحت است و نیازی به نیروی متخصص ندارد. مکانیسم اثر آن ، تخریب این سلولها با استفاده از سرماست. در مقایسه با روشهای داخلی اثر کمتر و بسیار تدریجی دارد. به نظر میرسد علت رواج انجام آن در ایران بیشتر راحتی نسبی انجام آن باشد تا میزان اثربخشی آن.

لیپوساکشن:

از اولین روشهای یکاربرده شده حذف چربی بوده است. مکانیسم آن ساده است و عبارت است از تکه تکه کردن بافت چربی با استفاده از کانولا و کشیدن این بافت به بیرون بدن با استفاده از فشار منفی. نیاز به انجام توسط جراح متخصص و با تجربه و امکانات ویژه و بیهوشی دارد. در صورتیکه به خوبی انجام شود اثر بخشی قابل توجهی دارد . اما نسبت به سایر روشها عارضه نسبتا بیشتر ، دوره نقاهت طولانی تر ، درد بیشتر و نیاز به دوره استراحت بیشتری دارد. همین موجب شده است که به تدریج انجام آن توسط تکنولوژیهای جدید لیپولیز تا حدودی جایگرین شود.

لیپولیزر:

این روش اقتباسی از لیپوساکشن با استفاده از تکنولوژی جدید لیزر است. در اینجا برخلاف لیپوساکشن ،پاره کردن مکانیکی بافت چربی انجام نمیشود. بلکه ابتدا بافت چربی توسط حرارت ناشی از لیزر تخریب میشود و روغن درون سلولها آزاد میشود و سپس در مرحله بعد بافت چربی تخریب شده و روغن حاصل از آن ساکشن میشود. حرارت ایجاد شده توسط لیزر موجب کاهش احتمال آمبولی چربی شده و از طرف دیگر موجب اثر بر بافت پوست شده و باعث سفت شدن آن میشود. این حرارت گاها باعث ایجاد بروز سوختگی پوست و مشکلات ناشی از آن نیز میشود. از آنجاییکه در این روش لیز چربی و ساکشن آن در دو مرحله انجام میشود،مدت زمان یک جلسه آن تقریبا دو برابر لیپوساکشن یا لیپوماتیک است. در این روش با توجه به تخریب بافت چربی امکان استفاده از چربی برای تزریق در سایر نواحی وجود ندارد. در دستگاه های مختلف از سیستمهای لیزری متفاوتی استفاده شده است.

آدرس صفحه اینستاگرام دکتر حس زاده

لیپولیز لیپوماتیک ( اینفرا سونیک ):

در این سیستم با استفاده از ارتعاش و امواج صوتی سلولهای چربی ازهمدیگر گسسته میشوند . و همزمان با این عمل بافت چربی ساکشن میشود . میزان تخریب و آسیب به بافتهای اطراف و پوست در مقایسه با سایر روشهای داخلی حداقل است. امواج صوتی ایجاد شده در درمان افتادگی پوست نیز اثر قابل توجهی دارد. علی رغم اینکه انجام این روش نیاز به انجام توسط پزشک ماهر دارد و بهتر است در شرایط اطاق عمل انجام گیرد ،اما نیازی به بیهوشی ندارد . ضمن اثر بخشی قابل توجه،عوارض انجام آن نسبت به سایر روشهای داخلی بسیار کمتر است. و دوره نقاهت بسیار کوتاهتری دارد. از مزایای عمده این روش نسبت به لیپولیزر کوتاهتر بودن مدت زمان عمل و امکان استفاده از چربی ساکشن شده جهت تزریق در سایر نواحی است.

در جدول زیر به طور خلاصه روشهای کاهش سایز(لیپولیز) با هم مقایسه شده است . ذکر این نکته ضروری است که این مقایسه یک مقایسه نسبی وتقریبی و البته تجربی است و الزاما در همه شرایط ممکن است دقیق نباشد. مسلما تصمیم گیری به انجام هر کدام از روشهای فوق بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. ازجمله :وضعیت سلامت عمومی بیمار، میزان اضافه وزن وی، فراهم بودن شرایط و امکانات عمل و.......

کاویتیشن

کرایو لیپولیز

لیپوساکشن

لیپولیزر

لیپوماتیک

نوع

خارجی

خارجی

داخلي

داخلي

داخلي

میزان تهاجمی بودن

0

1

4

3

2

میزان اثر بخشی

+

++

++++

++++

+++++

میزان عوارض

+

++

++++

+++

++

میزان سهولت عمل

بسیار راحت

راحت

دشوار

نسبتا دشوار

نسبتا راحت

سفت کنندگی پوست

+++

(درصورت همراهی با آر اف)

-

-

+++

++

میزان استراحت در منزل

نیازی نیست

کوتاه

طولانی

نسبتا کوتاه

کوتاه

امکان انجام تزریق چربی همزمان

ندارد

ندارد

دارد

ندارد

دارد

تعداد دفعات مورد نیاز

متعدد

معمولاچندبار

معمولایکبار

معمولایکبار

معمولایکبار

شرایط انجام

مطب و درمانگاه

مطب ودرمانگاه

اطاق عمل تحت بیهوشی

اطاق عمل تحت بیحسی

اطاق عمل تحت بیحسی

انجام توسط

تکنسین دوره دیده

تکنسین دوره دیده

پزشک متحصص

پزشک متخصص

پزشک متخصص

زمان اثربخشی تدریجی خیلی تدریجی بلافاصله بلافاصله و یک مقدارهم تدریجی بلافاصله و یک مقدار هم تدریجی . در نهایت مجددا تاکید میشود حتی بهترین روش لیپولیز تنها در شرایطی موثر خواهد بود که همراه با انجام ورزش های مناسب و تغذیه صحیح صورت پذیرد. در غیر اینصورت نباید انتظار نتیجه گیری مطلوب را داشت.

نوشته شده توسط : دکتر حسن زاده متخصص پوست مو و زیبایی

همشهریان عزیر! اکیداً توصیه می‌کنیم؛ برای انجام بهترین اقدامات جوانسازی، به متخصص پوست مو و زیبایی در سنندج مراجعه نمایید و از انجام این امور توسط افراد غیر پزشک ، در مراکز غیر مجاز خودداری کنید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465