منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس در سنندج / جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

مقدار زیادی از خطوطی که در صورت ما ایجاد میشود، ناشی از تکرار مداوم انقباض عضلانی است پس از مدتی این خطوط که چین های دینامیک نامیده میشوند، دایمی شده و بدون آنکه ما احساس خشم یا نگرانی و امثال آن را داشته باشیم در چهره ما ماندگار میشود. خطوط پیشانی، خط اخم و کناره چشمها از این نوع هستند. سم بوتولونیوم (با نامهای تجاری بوتاکس و دیسپورت) با شل کردن عضلات مانع از بروز این خطوط میشود. اثر این دارو از چند روز پس از استفاده از آن شروع شده، بعد از چند هفته به حداکثر خود میرسد و سرانجام پس از چند ماه به اتمام میرسد. با اتمام اثر، خطوط به حالت اول خود برمیگردند، اما هرگز بدتر از قبل نخواهند شد و با ادامه استفاده از دارو غالباً طول مدت اثر آن افزوده میشود. این ماده اثری بر اعصاب منطقه نمیگذارد، بنابراین اختلال حسی در محل بروز نمیکند.

آنچه در این مطلب میخوانید

جوانسازی با تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر جمال حسن زاده با استفاده از بهترین مواد انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

Bildergebnis für botox

بوتولونیوم توکسین (بوتاکس یا دیسپورت) چیست؟

این دارو نوعی پروتئین است که از یک باکتری به نام کلستریدیوم گرفته میشود و میتواند در صورت مصرف خوراکی، مسمومیت های شدید غذایی ایجاد کند. دوزهای خیلی پایین این فرآورده در پزشکی بخصوص زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه اثر بوتاکس یا دیسپورت

بوتاکس پس از تزریق، جذب عضله میشود و در انتهای عصبی که فرمان انقباض را به عضلات میرسانند مستقر میشود. در این محل بوتاکس از آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استیل کولین- که مسئول انقباض عضلانی است جلوگیری میکند. در نتیجه دستور انقباض به عضله نمیرسد و در حقیقت نوعی فلج عضلانی موقت ایجاد میشود که 3 تا 6 ماه طول میکشد. عدم انقباض عضلات زیرپوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروکهای پوست روی عضله میشود.

روش تزریق بوتاکس یا دیسپورت

تزریق به صورت سرپایی انجام میشود و نیاز به بستری ندارد. از آنجا که تزریق با سوزنهای بسیار ظریف انجام میشود، درد اندکی دارد و نیازی به بیحسسی ندارد. کل عمل در چند دقیقه به پایان خواهد رسید و پس از آن بیمار میتواند به سرکار خود بازگردد. گاه کبودی کوچکی در برخی نقاط ایجاد میشود که به سهولت با مواد آرایشی قابل پوشاندن بوده و پس از چند روز از بین میرود. بهتر است پس از تزریق تا چند ساعت از داز کشیدن خودداری شود و از مالیدن محل تزریق نیز پرهیز شود. معمولاً از یکی دو روز پس از تزریق چین و چروکها به تدریج محو میشوند و این اثر بین 3 تا 6 ماه به طول میانجامد. پس از این مدت اثر بوتوکس کم کم از بین میرود و چروکها دو مرتبه ظاهر میشوند. در این زمان مجدداً تزریق را تکرار کرد.

آدرس صفحه اینستاگرام دکتر حسن زاده

عوارض بوتوکس

از آنجا که بوتوکس عمدتاً جذب عضلات محل تزریق می شود و مقادیر بسیار ناچیزی از آن وارد گردش خون میشود، با دوزی که برای باز کردن چروکها به کار میرود تقریباً هیچ عارضه سیستمیک مهمی ایجاد نمیکند.

عارضه جدید تری که گاهی در اثر تزریق اتفاق میافتد افتادگی پلک است. البته خوشبختانه این عارضه نسبتاً نادر است و در کمتر از 3٪موارد اتفاق میافتد. افتادگی پلک معمولاً یک هفته پس از تزریق بروز میکند و پس از مدتی به تدریج بهبود مییابد. خوشبختانه تمام عوارض بوتوکس گذرا هستند و خود به خود برطرف میشوند.

گزارشات و اخباری که در خصوص عوارض خطرناک تزریق بوتاکس وجود دارد مربوط به انواع تقلبی آن یعنی انواع چینی است. انواع اصلی این دارو و عوارض بسیار کمی دارند و در صورت بروز عارضه این عوارض جزیی، غیرخطرناک و موقتی خواهد بود.

کرم های بوتاکس

توجه داشته باشید کرمهایی که تحت عنوان کرمهای حاوی بوتاکس یا دیسپورت عرضه میشوند به هیچ عنوان پایه علمی نداشته بنابراین تبلیغات کرمهایی مانند بوتولیز یا کرمهای مشابه در کانالهای ماهوارهای تنها جنبه سوء استفاده داشته و این کرمها هیچگونه اثر درمانی ندارند.

محدودیت های بوتاکس یا دیسپورت

گرچه هیچ عارضه خاصی در اثر عوارض مصرف بوتوکس در بارداری و شیردهی گزارش نشده است، اما توصیه میشود که خانمها در دوران بارداری و شیردهی از تزریق بوتوکس اجتناب کنند.

در صورت ابتلا به بیماریهای خاصی به خصوص بیماریهای روماتیسمی و عصبی و عضلانی بایستی پزشک آگاه شود. این دارو در افرادیکه مبتلا به بیماریهای عصبی عضلانی هستند میتواند باعث ضعف عضلانی شدید شود.

اثر تزریق بوتاکس در افراد جوان و میانسال بارزتر است و در افراد مسن تأثیر کمتری دارد.تزریق بوتوکس یک روش ساده، و کم خطر برای از بین بردن چروکهای صورت است.

کاربردهای بوتاکس

- رفع چینهای پیشانی (درمان انتخابی و ارجح)
- رفع خط اخم (درمان انتخابی و اولیه)
- رفع چینهای دور چشم (درمان انتخابی)
- کمک به جوانسازی نیمه میانی صورت
- کمک به جوانسازی نیمه تحتانی صورت
- درمان چینهای گردن
- درمان انحراف چشم
- درمان تعرق بیش از حد
- درمان سر درد میگرنی

امروزه تزریق ژل به یکی از روشهای دوره‌ای زیبایی و جوانسازی پوست بدل شده که علاقه مندان زیادی را هم به خود جذب نموده است. تزریق ژل در سنندج نیز توسط پزشکان و متخصصان پوست در مراکز مجاز و معتبر قابل انجام می‌باشد. علاوه بر انتخاب پزشک متعهد، متبحر و مسئول، نکته قابل یادآوری در این باره، دقت و توجه شما به تاریخ و برند ژلی است که می‌خواهید تزریق نمایید؛ به این دلیل که تزریق ژل یا فیلرهای تاریخ گذشته و بی کیفیت میتواند عوارض بی شماری را برای شما به همراه داشته باشند.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

حامد جم [ 1392-04-02 ]
باسلام لطفا در مورد ماركهاي بتاكس و نحوه اثر گذاري با عكس قبل و بعد از بتاكس در زمان مشخص اقدام فرماييد.با تشكر

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465