منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماری های پوستی / درباره خال هاي عروقي چه مي دانيد؟

درباره خال هاي عروقي چه مي دانيد؟

در بین ارگانهای مختلف بدن، پوست با بیشترین تعداد بیماریها و حالتهای غیر نرمال رکورددار است.حدود سه تا چهار هزار بیماری و حالت پوستی شناخته شده وجود دارد.بنابراین احتمال ابتلا به حداقل یکی از این حالتها برای هر انسانی وجود دارد.

بعضی از افراد شناخته شده و مشهور نیز دچار بیماریهای پوستی شده اند که باعث جلب توجه شده و یا حاشیه ای از زندگانی آنها را تشکیل داده است.

توصیف بیماریها با مثالهایی از افراد مشهور موجب فهم بهتر از ضایعه میشود. ازاین پس طی سلسه مطالبی تحت عنوان پوست مشاهیر در سایت به بحث درباره یکی از بیماریهای پوستی می پردازیم که افراد مشهور جهان به آن مبتلا بودهاند. البته تا حدی که مسئله اخلاق پزشکی خدشهدار نشود.

شاید مشهورترین شخص با یک ضایعة پوستی در جهان، گورباچوف آخرین رئیس جمهور شوروی باشد. همگی ضایعة خال مانند گورباچوف را به یاد دارند. همانگونه که گوربارچوف به نماد پروسترویکا و اصلاحات اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد ضایعة سرش نیز به مشخصه خودوی تبدیل شده است.

برای درمان خال‌های عروقی در سنندج، با مراجعه به کلینیک دکتر جمال حسن زاده از بهترین خدمات در این زمینه بهره مند شوید. جهت مشاوره رایگان و دریافت نوبت با شماره‌ درج شده در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

این ضایعه به سوژه ای برای کاریکاتوریستها، طنز پردازان و تحلیلگران سیاسی تبدیل شده بود. اما کمتر کسی از نوع ضایعه وی اطلاع دقیقی دارد و اکثراً تنها آن را به عنوان یک نوع خال میشناسند.

ضایعه گورباچوف یک ضایعه قرمزرنگ و عروقی است که یک اختلال مادرزادی عروقی بنام nevous flammeusیا port wine stain میباشد یک ضایعه متشکل از مویرگهای گشاد شده . این ضایعه جزئی از یک دسته از بیماریها است که ناهنجاریهای مادرزادی عروقی نامیده می شود.

Port wine همیشه از بدو تولد وجود دارد، ضایعه به سایر نواحی گسترش نمییابد اما متناسب با رشد بدن ضایعه نیز بزرگتر میشود.

بیشتر ناحیهصورت را میگیرد ولی ممکن است سایر نواحی بدن را نیز گرفتار کند .ضایعات در ابتدا مسطح و کم رنگ هستند اما به مرور زمان پررنگتر شده و ممکن است ضخیم تر شود و یا برجستگیها و ناهمواریهای روی آن ایجاد شود.

علت دقیق ایجاد این ضایعه در دوران جنینی روشن نیست اما نقش عوامل ارثی در ایجاد آن مشخص است. در بعضی از موارد بخصوص در گرفتاریهای صورت و اطراف چشم احتمال درگیری سایر ارگانها مانند چشم و مغز وجود دارد. در این صورت ممکن است باعث بروز عوارضی در این ارگانها شود. در موارد مشکوک به این حالتها بررسیهای تصویرپردازی مانند MRI و یا سونوگرافی عروقی مغز انجام خواهد شد. این حالت از هر هزارنفر 5-3 نفر را گرفتار می کند. برخلاف یک دسته دیگر از اختلالات مادرزادی عروقی به نام همانژیوم ها که احتمال پسرفت آنها زیاد است ،port wine خودبخود بهبود نمیابد.

اینستاگرام دکتر حسن زاده

قبلا درمان موثری برای این ضایعات وجود نداشت. اما خوشبختانه امروزه با استفاده از لیزرهای عروقی میتوان تا حد زیادی آن را درمان نمود برای کمرنگ شدن ضایعه بهده جلسه درمان نیاز هست. در مواردی که گرفتاری چشم و مغز و سایر ارگانها وجود داشته باشد درمانهای دیگری ممکن است مورد نیاز باشد.

هرچه درمان زودتر صورت پذیرد نتیجه بهتر است با وجود این محوشدن کامل ضایعه کمتر پیش میآید.

نوشته شده توسط: دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو

زگیل تناسلی یکی از بیماریهای نگران کننده مقاربتی است که امروزه با کرایوتراپی به خوبی قابل رفع می‌باشد. در سنندج نیز با استفاداه از این روش اقدامات درمانی موثری در حذف این زوائد پوستی صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیکهای مجاز پوست و لیزر سنندج از بهترین درمانهای زگیل تناسلی بهره مند شوید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

استادی [ 1402-07-10 ]
من خانم هستم 32 سالمه خال های ریزی روی صورتم بود به رنگ قهو هایی که زیاد برام مهم نبود ولی الان حس میکنم بزرگتر شدند و تیره تر لطفا راهنماییم کنید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465