منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای جوانسازی پوست / روشهای غیرجراحی لیفت ابرو کدامند؟

روشهای غیرجراحی لیفت ابرو کدامند؟

با بالا رفتن سن، تغییرات زیادی مانند شل شدن پوست، افتادگی ابرو و پیشانی در چهره انسان ایجاد می‌شود. انسان همواره علاقه به زیبایی و زیبا دیده شدن دارد. پیشرفت تکنولوژی و روش‌های نوین پزشکی در حوزه جراحی زیبایی، بسیاری از دغدغه‌های انسان را در زمینه زیبایی حل کرده است.

متناسب با شرایط هر فرد ممکن است ترکیبی از روش‌های فوق، نتایج مطلوب‌تری را به دنبال داشته باشد. تمام این گزینه‌ها، ظاهری طبیعی‌تر نسبت به روش‌های قدیمی‌تر به وجود می‌آورد. با انجام لیفت ابرو شما به ظاهری جوان‌تر و پر انرژی‌تر دست خواهید یافت. این روش سریع در حالی که ظاهر طبیعی و آرام صورت را حفظ می‌کند، ظاهر چشم‌ها را نیز درخشان‌تر می‌کند. نتایج به تدریج خود را نشان می‌دهد و پس از یک هفته یا پس از انجام دو مرتبه درمان ظاهر می‌شود که به اینکه چه تزریقی انجام شده بستگی دارد.

لیفت ابرو بدون جراحی یکی از روش‌های جدید برای زیباتر شدن چهره است که طرفداران زیادی دارد. بالا کشیدن ابرو‌ها، سبب خوش فرم شدن، باز شدن چهره، برطرف شدن چین و چروک‌های زیر‌ ابرو و درشت‌تر شدن چشم می‌شود. روش‌های مختلفی برای بالا کشیدن ابرو وجود دارد. در ادامه به معرفی انواع روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی می‌پردازیم.

لیفت ابرو را با مراجعه به کلینیک تخصصی دکتر جمال الدین حسن زاده در سنندج تجربه نمایید. در این مرکز با کادری مجرب و استفاده از بهترین ابزار و وسایل، اقدامات جوانسازی پوست به بهترین شکل ممکن اجرا خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

علت افتادگی ابرو

یکی از فرآیندهای طبیعی بدن، افزایش سن و بروز آثار پیری در چهره است. با افزایش سن، ابروها به طور طبیعی پایین می‌آیند و حالت آنها اغلب ویژگی‌های نامطلوبی را به صورت فرد می‌دهد؛ حالاتی مانند خستگی، غم، عصبانیت، بی‌حالی و سایر ویژگی‌هایی که نشان دهنده وضعیت روحی فرد نیستند.

یکی از مهم‌ترین علل افتادگی ابروها، افزایش سن و در نتیجه کاهش میزان کلاژن و الاستیسیته پوست (حالت کشسانی پوست) است که سبب می‌شود ابروها و پلک افتاده به نظر برسند. علاوه بر افزایش سن، فاکتورهای دیگری نیز در افتادگی ابروها نقش دارند که عبارتند از:

  1. علل ژنتیکی: بعضی از افراد به دلایل ژنتیکی، به صورت مادرزادی با افتادگی پلک و ابرو به دنیا می‌آیند.
  2. کاهش وزن شدید: افرادی که پیش‌تر وزن زیادی داشتند، با کاهش وزن، لایه‌های چربی زیر پوست ابروهای آنها نیز کاهش می‌یابد که از دست رفتن چربی باعث افتادگی پلک و ابرو می‌شود.
  3. ابتلا به برخی بیماری‌ها: بعضی از بیماری‌ها مانند فلج بل (Bell’s palsy) یا آسیب‌هایی که به صورت وارد می‌شود، می‌تواند باعث افتادگی ابروها شود.

لیفت ابرو

کاندید مناسب لیفت ابرو

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش‌های غیر جراحی برای لیفت ابرو است. بوتاکس، عضله‌های زیر پوستی را که عامل ایجاد چین و چروک هستند، ضعیف می‌کند. ابرو دو عضله اصلی دارد که یکی از آن دو ابروها را بالا و دیگری ابروها را پایین می‌آورد.

بوتاکس عضله‌ پایین آورنده ابرو را ضعیف می‌کند و به این ترتیب از افتادگی ابروها جلوگیری می‌کند و شدت افتادگی را کاهش می‌دهد. نتایج تزریق بوتاکس از نتایج تزریق ژل سریع‌تر است. با این حال لازم است که تزریق تکمیلی بوتاکس را برای حفظ نتایج به دست آمده هر چهار تا شش ماه یک‌بار تکرار کنید.

لیفت ابرو با تزریق چربی

تزریق چربی روش دیگری برای لیفت ابرو است. چربی از ناحیه دارای چربی اضافی استخراج می‌شود و پس از آماده‌سازی در ناحیه‌ای تزریق می‌شود که بیشترین نیاز را به زیباسازی و جوان‌سازی دارد. سلول‌های بنیادی موجود در گرافت چربی ماندگاری و مؤثر بودن نتایج را تضمین می‌کند. در این روش، چربی را از قسمت‌های دیگر بدن می‌گیرند و به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌کنند.

تزریق چربی، یکی از تکنیک‌های لیفتینگ ابرو به شمار می‌رود که در آن با هدف از بین بردن کم‌حجمی و به منظور فرم دادن به ابروها، چربی اضافی قسمتی از بدن طی انجام مراحلی تخلیه شده و به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود. در این روش، به طور معمول چربی را از شکم، پهلو، باسن و ران‌ها برمی‌دارند. ابتدا محل مورد نظر را کاملاً استریل کرده و سپس، با استفاده از کانول‌های کوچک مخصوص، محل مورد نظر را سوراخ کرده و چربی برداشته می‌شود .در مرحله‌ی بعد، به وسیله‌ی سانتریفیوژ سعی می‌کنند قسمت‌های اضافی آن را جدا کنند تا چربی خالص‌تری به دست آید. سپس محلی که باید چربی به آن تزریق شود، استریل و بی‌حس شده و به وسیله‌ی کانول‌های مخصوص، چربی به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. بهتر است تزریق چربی طی چند جلسه و با فاصله چهار تا شش ماهه انجام گیرد.

لیفت ابرو با تزریق ژل

ژل‌ها ابزار غیر جراحی بسیار مؤثری برای جوانسازی پوست صورت است. در واقع ژل‌های تزریقی غالباً به عنوان لیفت مایع ابرو شناخته می‌شوند. با تزریق ژل زیر پوست برای پر کردن گودی‌های ناحیه تحت درمان می‌توان افتادگی‌های خفیف تا متوسط ابرو را به طور مؤثری درمان نمود. تزریق ژل در ابرو برای بالا بردن ابرو مؤثرتر از تزریق بوتاکس است و نتایج آن نیز سریع‌تر از بوتاکس نمایان می‌شود. برخی پزشکان ترجیح می‌دهند که برای دست‌یابی به نتایج مطلوب‌تر، ترکیبی از درمان بوتاکس و ژل را به کار گیرند تا عضلات و حجم دهنده دیگر بتوانند به طور مؤثرتری ابرو را بالا بکشند.کل فرایند تزریق ژل حدود 5 دقیقه طول می‌کشد و بدون درد نیز انجام می‌شود؛ زیرا ناحیه تحت درمان به وسیله بی‌حس کننده‌های موضعی بی‌حس می‌شود.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

فرایند غیرتهاجمی لیفت پیشانی و ابرو به روش هایفو در مدت چند دقیقه انجام می‌شود. با این روش می‌توان قوس و محل ابرو را بدون استفاده از هرگونه سوزن، شکاف، بی‌حسی و بستری شدن بالا برد. با گذشت حدود یک هفته نتایج نهایی حاصله که ظاهری طبیعی نیز دارند مشهود می‌شود.

کلاژن نگهدارنده ساختار پوست است. انرژی اولتراسوند که کاملاً بی‌خطر است پس از نفوذ در پوست، تولید طبیعی کلاژن در بدن را تحریک می‌کند. این کار باعث تسریع روند بهبودی در نواحی اطراف محل درمان می‌شود و کلاژن جدید در این مناطق که عملاً تحت درمان قرار نگرفته‌اند نیز رشد می‌کند.

این فرایند کاملاً غیرتهاجمی است. با اینکه نیازی به استفاده از بی‌حس کننده‌های موضعی نیست؛ اما ممکن است پزشک برای کاهش حداکثری ناراحتی بیمار از آرام‌بخش‌ها یا مواد خنک‌کننده در محل درمان استفاده کند. ممکن است شما در هنگام انجام فرایند هایفوتراپی کمی احساس گرما در محل درمان داشته باشید. این درمان در زیر ابرو انجام می‌شود و کاملاً از بافت حساس چشم دور است. هایفوتراپی در کمتر از 5 دقیقه انجام می‌شود و مدت زمان انجام آن به میزان سطحی که قرار است تحت درمان قرار گیرد بستگی دارد.

ممکن است کمی احساس سوزش یا قرمزی موقتی داشته باشید که معمولاً یکی دو ساعت پس از انجام لیفت ابرو از بین می‌رود. به ندرت ممکن است افراد دچار کبودی و تورم خفیفی شوند. کلاژن پوست بلافاصله فرآیند جوانسازی را آغاز می‌کند؛ اما بازسازی طبیعی بدن 60 روز زمان نیاز دارد تا نتایج کامل را به دست آورد.

آدرس اینستاگرام دکتر حسن زاده

لیفت ابرو با رادیوفرکانسی

برای افرادی که تمایل به انجام روش‌های غیرجراحی لیفت ابرو و پیشانی دارند یک روش مؤثر، رادیوفرکانسی یا آر اف است. این روش درمانی گرمایشی به سفت شدن پوست پیشانی و قسمت بالای چشم‌ها و ابروها کمک می‌کند و بنابراین ابروها را به سمت بالا و محل اصلی آنها بازمی‌گرداند. در نتیجه، پلک‌های بالایی نیز بالا کشیده می‌شوند.

این روش غیرجراحی بالا کشیدن ابروها بدون درد بوده که باید هر دو هفته یک مرتبه تجدید شده تا ابروها به محل مطلوب و مورد نظر برسند. لیفت ابرو بدون جراحی برای بیمارانی که یک ابروی آنها بالاتر از ابروی دیگر آنها است نیز مؤثر است. در این موارد، پزشک ابرویی که پایین‌تر قرار دارد را تا آنجا که تقارن ابروها حاصل شود لیفت داده و بالا می‌کشد.

لیفت ابرو با نخ

این روش، تحت بی‌حسی موضعی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. جراحان برای لیفت ابرو با نخ ابتدا برش‌های کوچکی در ناحیه رویش موها ایجاد می‌کنند و سپس به کمک نخ‌های لیفت، قسمت‌های مورد نظر را به سمت بالا می‌کشند و در نهایت با گره زدن نخ و بخیه محل برش به کار خود پایان می‌دهند. در این روش از نخ‌های سازگار با بدن انسان استفاده می‌شود؛ بنابراین بیماران نباید نگران بروز حساسیت یا آلرژی به نخ باشند. نتایج حاصل از لیفت با نخ کاملاً طبیعی است و هیچ‌گونه آثاری از جایگذاری نخ در زیر پوست در چهره افراد نمایان نمی‌شود. نخ‌های کارگذاری شده در این روش، موجب کلاژن سازی و درمان طبیعی افتادگی پوست نیز می‌شود.

لیفت ابرو با لیزر

در این روش پالس‌های کوچک نوری حاصل از دستگاه لیزر روی پوست پیشانی تابیده می‌شود که در هر پالس، انرژی زیادی به پوست رسانده می‌شود. انرژی پالس‌ها به لایه میانی پوست نفوذ می‌کند و در آنجا تجمع می‌یابد و در نهایت باعث تحریک پوست پیشانی به کلاژن سازی می‌شود که همین امر موجب ترمیم پوست ناحیه اطراف چشم و پیشانی می‌شود. استفاده از لیزر برای درمان افتادگی پلک علاوه بر لیفت ابرو موجب از بین رفتن چین و چروک‌های پیشانی و اطراف چشم می‌شود و آثار پیری را از روی صورت بیماران کاملاً از بین می‌برد. لیفت ابرو با لیزر نسبت به سایر روش‌های غیر جراحی دارای ایمنی بیش‌تر و عوارض محدودتری است؛ زیرا هیچ‌گونه جسم و یا ماده خارجی وارد بدن نمی‌شود و فرد در معرض حساسیت، آلرژی، عفونت و … قرار نمی‌گیرد.

مراقبت‌های پیش از انجام لیفت ابرو

از حدود یک هفته قبل از انجام لیفت ابرو از مصرف داروهای ضد انعقاد خون، مقادیر زیاد مکمل‌های حاوی ویتامین E، داروهای حاوی آسپیرین و ایبوپروفن خودداری نمایید. حتماً قبل از قطع مصرف داروها با پزشک خود مشورت کنید. همچنین از دو روز قبل از عمل غیر جراحی لیفت ابرو باید از مصرف مولتی ویتامین‌ها پرهیز کنید.

مزایای لیفت ابرو

عوارض احتمالی لیفت ابرو

قابل مشاهده بودن جای زخم از جمله این عوارض‌ است. در برخی موارد، احساس بی‌حسی در ناحیه جراحی شده در شخص گزارش شده است.عدم تقارن در ابروها پس از جراحی لیفت از عوارضی است که معمولاً پس از مدتی بهبود می‌یابد. خونریزی، عفونت، واکنش‌های آلرژیک به داروهای بی‌هوشی و بی‌حسی، تورم و کبودی از جمله عوارض کوتاه این نوع روش ها است است که بسته به متد جراحی انجام شده، ماندگاری و شدت متفاوتی دارند.

ریزش مو از مشکلات و بیماری های پوست و مو است که توسط متخصص پوست تشخیص داده می‌شود و درمان خواهد شد. دکتر جمال الدین حسن زاده متخصص پوست و مو در سنندج میتوانند در تشخیص و درمان این بیماری به مراجعین محترم کمک نمایند. در صورت تمایل به دریافت نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465