منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزر موهای زائد / دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا چگونه عمل میکند؟

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا چگونه عمل میکند؟

لیزر موهای زائد از جمله روش‌هایی است که حذف موهای اضافی صورت و بدن را ممکن می‌سازد. این کار طی چند مرحله انجام می‌شود و تأثیر آن تا مدت‌ها پس از انجام، ماندگار خواهد بود. جهت رفع موها از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. لیزر موی زائدبه یک گزینه متداول برای از بین موهای ناخواسته بدن مبدل گشته است. البته لازم به ذکر است که شما نباید به لیزر به عنوان درمانی برای موهایی که به دلیل هورمونی ایجاد شده‌اند نگاه کنید، بلکه در این صورت می‌بایست ابتدا درمان اولیه بیماری برای شما اولویت باشد.

کلینیک دکتر جمال الدین حسن زاده یکی از مراکز تخصصی است که با ارائه کلیه خدمات پوست و مو، همچنین لیزر موهای زائد با دستگاه پیشرفته‌ای نظیر لیزر سایناشور، پذیرای مراجعین محترم در سنندج می‌باشد. اگر مایل به استفاده از خدمات این مرکز می‌باشید؛ جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

لیزر موهای زائددرمانی ایمن، مؤثر و متداول است که نتایج فوق‌العاده‌ای را در از بین بردن موهای زائد تمام نقاط بدن به دست می‌دهد و کمترین آسیبی به پوست یا بافت‌های اطراف نمی‌زند. لیزر با تاباندن نور متمرکز به فولیکول موها، قابلیت فولیکول‌ها را برای رشد موهای جدید از بین می‌برد. لیزر کندلا از اسپری خنک‌کننده پوست DCD استفاده می‌کند تا بیماران، درد کمتری را حین درمان تحمل کنند و از پوستشان محافظت شود. بیماران از همان جلسه اول متوجه کاهش محسوس موهای زائد می‌شوند و موهایی هم که بین دو جلسه لیزر درمانی با لیزر کندلا رشد می‌کند، ضعیف‌تر، ظریف‌تر و نامشخص‌تر است.

حذف موهای زائد به کمک لیزر، با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌گیرد. این دستگاه‌ها با پالس‌‌های لیزری، اشعه یا نور را به سمت فولیکول‌های مو هدایت می‌کنند. گفتنی است این اشعه‌ها توسط رنگدانه موجود در فولیکول‌های مو جذب می‌شوند و از این طریق فولیکول‌های مو را تضعیف کرده و در نهایت موجب نابودی آن‌ها می‌گردد. از این رو می‌توان با بهره‌گیری از آن موهای زائد را حذف کرد. در ادامه به معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا می‌پردازیم.

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

نواحی تحت درمان با لیزر الکساندرایت کندلا

همه موهای زائد بدن را می‌توان به‌وسیله لیزر از بین برد. زنان بیشترین درخواست برای لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها و صورت را دارند؛ اما مردان درخواست لیزر موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها را دارند.

مکانیسم دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

نور حاصل از لیزر بدون آنکه به پوست آسیبی وارد کند از پوست عبور کرده و فولیکول‌های مو آن را جذب خواهند کرد. این لیزر بدون آنکه آسیبی به بافت‌های اطراف برساند جذب می‌شوند. ملانین به مقدار زیاد در مو وجود دارد، بنابراین ملانین مو نقش تعیین‌کننده‌ای برای جذب لیزر دارد. هر چه موها تیره‌تر باشد مقدار ملانین بیشتر است و تأثیر لیزر نیز افزایش می‌یابد و هر چه موها روشن‌تر باشد مقدار ملانین کمتراست و تأثیر لیزر نیز کاهش می‌یابد. ملانین طول موج خاصی از نور لیزر را جذب می‌کند، نور به گرما تبدیل می‌شود و فولیکول مو را از بین می‌برد. در نتیجه موهای زائد این منطقه رشد نخواهد کرد و یا رشد آن بسیار کم می‌شود. پس می‌توان نتیجه‌گیری کرد که نوع دستگاه و طول‌موج دستگاه نقش بسزایی برای از بین بردن موهای زائد دارد.

مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

افراد نامناسب جهت استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

با توجه به طول موج نوری این لیزر، این لیزر بر روی موهای سفید یا روشن و رنگی تأثیری ندارد و این نوع از موها توسط الکترولیز از بین می‌رود.

محدودیت‌های لیزر الکساندرایت کندلا

عوارض جانبی لیزر الکساندرایت کندلا

بعد از لیزر موهای زائد، چند عارضه متفاوت ایجاد می شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. این عوارض ممکن است شامل درد، ناراحتی، قرمزی و تورم باشد. در بیشتر موارد، کلیه عوارض جانبی ناشی از لیزر کندلا الکساندرایت ظرف 24 ساعت پس از درمان برطرف می‌شوند.

قرمزی و سوزش

علائم لیزر معمولاً کوتاه‌مدت است. ناحیه آسیب‌دیده ممکن است شبیه به پوستی باشد که به‌تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از ماده بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست به روند درمان با لیزر مو کندلا الکس استفاده می‌کنند. تحریک پوست باید بعد از واکنش اولیه، معمولاً در طی چند ساعت پس از درمان، کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به خوبی با گذاشتن کیسه یخ یا گرفتن دوش آب سرد بهتر شوند.

پوسته‌پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته‌پوسته شدن پوست را در ناحیه لیزر شده تجربه کنند. این نشانه به‌طورمعمول یک موضوع جزئی است؛ اما می‌تواند ناخوشایند باشد. پوسته پوسته شدن بعضی اوقات می‌تواند منجر به زخم یا ایجاد پوسته‌های متعدد در آن ناحیه شود. با مراقبت از منطقه تحت درمان پس از رفع موها توسط لیزر، مانند استفاده کردن از مرطوب‌کننده، می‌توان از بروز هرگونه مشکل پایدار در این روش درمانی جلوگیری کرد.

آدرس اینستاگرام دکتر حسن زاده

تغییر رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات جزئی رنگ در ناحیه تحت درمان پوست شوند. به دنبال لیزر موهای زائد ممکن است پوست کمی تیره‌تر یا روشن‌تر شود. ممکن است افرادی که پوست روشن‌تری دارند، تغییرات رنگ تیره‌تری را تجربه کنند. افرادی که رنگ پوست تیره دارند ممکن است مستعد ابتلا به تغییر رنگ‌های روشن‌تر باشند. لیزر موهای زائد می‌تواند در رنگ‌دانه پوست در ناحیه آسیب‌دیده تأثیر داشته باشد و ممکن است پوست تیره یا روشن‌تر شود. این امر به‌احتمال‌زیاد در افرادی که پوست تیره‌تری دارند، تأثیر می‌گذارد، به‌خصوص هنگامی‌که یک نوع لیزر نامناسب در طول درمان استفاده می‌شود. این تغییرات به مرور زمان از بین می‌روند و پوست به حالت عادی بازمی‌گردد.

آسیب به چشم‌ها

روش لیزر مو شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که احتمال آسیب جدی در چشم وجود دارد، به‌ویژه هنگامی‌که پزشک روی صورت شخص کار می‌کند. هم فرد تحت معالجه و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب دیدن جلوگیری کند.

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش‌های آرایشی موهای زائد، آسیب دیدن فولیکول‌های مو با لیزر می‌تواند خطر عفونت پوست را ایجاد کند. درحالی‌که پوست پس از لیزر بهبود می‌یابد، با منطقه لیزر شده باید به‌عنوان زخم در حال درمان برخورد شود. افراد باید علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند. سرانجام، در صورت بروز عفونت، نباید از کرم‌های آنتی‌بیوتیک بدون نسخه در نواحی بزرگی از پوست استفاده کرد.

اگر ساکن سنندج هستید؛ و مایلید از خدمات قابل ارائه در کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر دکتر حسن زاده استفاده نمایید؛ برای دریافت نوبت دکتر جمال الدین حسن زاده کلیک کنید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465