منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس در سنندج / برندهای مختلف بوتاکس موجود در ایران

برندهای مختلف بوتاکس موجود در ایران

انواع بوتاکس های موجود در ایران بوتاکس بوتولونیم توکسین دکتر جمال الدین حسن زاده بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی سنندج، کردستان ایران

قبل از هر چیز باید گفت عنوان فوق دقیق نیست و عبارت دقیق تر آن انواع بوتولونیم توکسین موجود در ایران است. اما از آنجایکه در ایران و البته سایر نقاط جهان نیز اکثراو به اشتباه بوتولینوم توکسین با نام بوتاکس شناخته می شود، لذا عنوان فوق برای این مطلب انتخاب شده است. بوتولینوم توکسین از یک باکتری به دست می آید و سمی است عامل بیماری بوتولیزم که یک بیماری کشنده است، اما در پزشکی از دوزهای پایین این ماده استفاده شده و در حال حاضر مصارف بسیاری را بخصوص در زیبایی و درمان چین و چروک پیدا کرده است. در اینجا به انواع مارک های داروی بوتولینیوم توکسین مطرح در ایران اشاره می شود:

آدرس اینستاگرام دکتر حسن زاده

بوتاکس

اولین بار که بوتولینیوم توکسین در جهان به صورت دارو عرضه شد با نام تجاری بوتاکس وارد بازار شد. لذا الان اکثرا بوتولینوم توکسین با نام بوتاکس شناخته می شود. اما واقعیت اینست که بوتاکس تنها نام تجاری یکی از انواع بوتولینیوم توکسین است. از آنجایی که کارخانه سازنده این نوع در آمریکا است، هیچگاه این نوع دارو به صورت رسمی و از طریق وارد کننده ها و شرکت های پخش و توزیع دارویی ایران ارائه نشده و اگر این نوع در ایران به ندرت مصرف شده به شکل موردی و شخصی وارد شده است. این نوع صد واحدی است.
انواع بوتاکس های موجود در ایران بوتاکس بوتولونیم توکسین دکتر جمال الدین حسن زاده بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی سنندج، کردستان ایران

دیسپورت

اولین مارک تجاری بوتولینیوم توکسین است که به شکل قانونی و رسمی وارد شده و دارای مجوزهای لازم بین المللی دارو و مجوزهای وزارت بهداشت است. این دارو 500 و 300 واحدی است و ساخت انگلیس است.

انواع بوتاکس های موجود در ایران بوتاکس بوتولونیم توکسین دکتر جمال الدین حسن زاده بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی سنندج، کردستان ایران دیسپورت

نورونوکس

ساخت کره جنوبی و کارخانه دارویی معتبر این کشور می باشد. از لحاظ دوز و شکل ویال ها، شبیه بوتاکس آمریکایی است و ویاله ای 50 و 100 واحدی دارد. دارای مجوز ورود وزارت بهداشت است واز طریق کانال های رسمی و قانونی توزیع و پخش می شود.

انواع بوتاکس های موجود در ایران بوتاکس بوتولونیم توکسین دکتر جمال الدین حسن زاده بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی سنندج، کردستان ایران نورونوکس

بوتولونیوم توکسین ایرانی (مصپورت)

اخیرا بوتولونیوم توکسین ایرانی با نام تجاری مصپورت وارد بازار شده است. مجوز وزارت بهداشت را دارد. در مراکز دانشگاهی معتبر کشور هم کیفیت و ایمنی آن مورد تایید قرار گرفته. از لحاظ واحدها و قدرت دارویی مشابه نوع انگلیسی اما قیمت آن پایین تر است.

انواع بوتاکس های موجود در ایران بوتاکس بوتولونیم توکسین دکتر جمال الدین حسن زاده بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی سنندج، کردستان ایران مصپورت

دیستون:

دومین برند بوتولونیوم توکسین ایرانی است که در سال 99 وارد بازار شد و تاییدیه و مجوز تولید و توزیع را از وزارت بهداشت داراست. در ویال های 300 و 500 واحدی عرضه شده است.

بوتاکس دیستون Dyston | ژل هیالورونیک و فیلر ۰۲۱۲۲۶۱۸۷۲۹ و فروش بوتاکس در  شرکت نیک NIKMEDCO

بوتولینیوم توکسین های چینی

به جرات و با تاسف می توان گفت بیشترین نوعی که در ایران مصرف می شود انواع چینی است. این انواع غالبا نه در کارخانه های دارویی، بلکه در کارگاه های زیرزمینی در کشور چین تولید شده به صورت قاچاقی وارد شده و با شگردهای مختلف توسط بعضی افراد و شرکت ها توزیع می شوند. دارای هیچ مجوز دارویی نیستند. و قیمت آنها یک بیستم انواع اصلی است. بارها توسط مقامات وزارت بهداشت و مراکز علمی کشور از جمله انجمن متخصصین پوست کشور نسبت به مصرف آن هشدار داده شده است.

گزارشاتی از مرگ در اثر تزریق این داروها وجود دارد. اما به دلیل قیمت پایین آن همچنان بیشترین مصرف را در ایران دارند. نام های مختلفی روی آنها گذاشته شده بعضی از این نام ها عبارتند از: کانیتوکس، درماتوکس، لومینیز و ... . مشکل انواع چینی بروز عوارضی است که در بعضی موارد به صورت حاد ظاهر می شود و به شکل حساسیت های شدید و خطرناک بروز می کند. لازم به ذکر است عوارض حاد این دارو در همه موارد بخصوص در بار اول تزریق ظاهر نمی شود و لذا مصرف کنندگان ممکن است متوجه تقلبی بودن آن نشوند. بخصوص اینکه در بعضی موارد اثر ضد چروکی خوبی هم دارند.

بوتاکس کانادایی

تا کنون کارخانجات دارویی کانادا تولید کننده این دارو نبوده اند بنابراین، بوتواونیوم توکسین کانادایی اصلا وجود خارجی ندارد. در ایران بوتاکس های چینی با نام کانادایی در بازار توزیع شده اند و این شگردی است برای مخفی نمودن ماهیت اصلی این محصولات. در ویال های این نوع پرچم کانادا حک شده است.

انواع بوتاکس های موجود در ایران بوتاکس بوتولونیم توکسین دکتر جمال الدین حسن زاده بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی سنندج، کردستان ایران

لازم به ذکر است گزارشات و اخباری که در خصوص عوارض خطرناک تزریق بوتاکس وجود دارد مربوط به انواع تقلبی آن یعنی انواع چینی وکانادایی است. انواع اصلی این دارو عوارض بسیار کمی دارند و درصورت بروز عارضه این عوارض جزئی، غیر خطرناک و موقتی خواهد بود.

نوشته شده توسط :دکتر حسن زاده متخصص پوست ومو

جوش و جای جوش از مشکلات شایع پوستی هستند که با وجود ناخوش آیند بودن، درمانهای بسیاری برای رفع آنها وجود دارد. شما برای درمان جوش و جای جوش در سنندج می‌توانید با مراجعه به مراکز مجهز و تخصصی پوست از روشهای درمانی مناسب پوستتات بهره مند شوید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

زیبا [ 1394-11-19 ]
هزینه بوتاکس در مطب خود را لطفا اعلام بفرمائید با تشکر

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465