منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماری های پوستی / هیدروسیستوما یکی از ضایعات پوستی اطراف چشم

هیدروسیستوما یکی از ضایعات پوستی اطراف چشم

اکرین هیدرو سیستوما (توده های عرق زیر پوستی)

این ضایعات بیشتر در خانمها و از سنین میانسالی به بالا دیده میشوند، به صورت ضایعات چند میلی متری، قرینه، شفاف در ناحیه اطراف چشم و صورت ظاهر میشوند. داخل آنها عرق تجمع مییابد و با سوراخ کردن ضایعه توسط سر سوزنهای کوچک مایع شفافی که همان عرق است از آن خارج میشود با افزایش و کاهش تعریق اندازه ضایعات زیاد و کم میشود. معمولاً در فصول گرم و نیز در محیطهای گرم و مرطوب مانند آشپزخانه ضایعات بزرگتر و مشخصتر میشوند.

آدرس صفحه اینستاگرام دکتر حسن زاده

بررسی و درمان

تشخیص معمولاً بالینی صورت میگیرد و با خارج شدن عرق پس از سوراخ کردن ضایعه تأیید میگردد. نیاز به بررسیهای سیستمیک ندارد.

مهمترین عامل در کنترل ضایعات، اقدامات در جهت کاهش تعریق و کاهش دمای محیط بخصوص آشپزخانه منازل می باشد. استفاده از وسایل خنک کننده در این محیطها مفید است. مبتلایان میتوانند از کیسه های یخ (Ice pack) قابل حمل در خارج از از منزل به منظور کاهش تعریق صورت استفاده کننده گاهاً تخریب ضایعات توسط روشهایی مانند سرما درمانی، کوتر و لیزر صورت می گیرد اما نتایج اکثراً راضی کننده نیست و عود بسیار شایع است.

از درمانهای جدید این ضایعات تزریق بوتاکس است که میتوان آن را در ابتدای فصل شروع گرما انجام داد که معمولا قادر به کنترل ضایعات در طول فصل گرما خواهد بود. این درمان نیاز به تکرار در ابتدای فصل جدید گرما خواهد داشت.

نوشته شده توسط : دکتر حسن زاده ( متخصص پوست )

همشهریان گرامی! شما می‌توانید بهترین پلاسمای سنندج را در کلینیک های تخصصی پوست این شهر بیابید. با استفاده از پلاسما می‌توانید شاهد جوانسازی غیر تهاجمی اطراف چشم باشید.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است. وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465