منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری(میدان مولوی)، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
دکتر جمال الدین حسن زاده | متخصص پوست و مو | لیزر موهای تناسلی و زیربغل

لیزر موهای تناسلی و زیربغل

لیزر موهای تناسلی و زیر بغل
موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی بعد از سن بلوغ در هر دو جنس زن و مرد رشد میکنند. فرم رشد موها در ناحیه تناسلی در دو جنس تا حدودی متفات است.این موها وابسته به هورمونهای جنسی هستند و رشد آنها طبیعی محسوب میشود و لذا جز موهای زاید طبقه بندی نمیشوند. هر چند عملکردهایی از لحاظ فیزیولوژیک برای این موها ذکر شده، اما به لحاظ بهداشتی و زیبایی و عملکرد جنسی اصلاح و برداشتن این موها جز اقدامهای معمولی است که انجام میشود. در گذشته نه چندان دور روشهای استفاده برای این مورد شامل روشهایی مانند استفاده از تیغ، موم ،اپیلاسیون، نخ و مواد موبر بود. این روشها جز روشهای موقت برداشتن مو میباشند و لذا نیاز به تکرار دارند. از هنگام عرضه لیزر مو به عنوان یک روش از بین بردن دایمی موها این روش مورد استقبال تعداد زیادی از افراد جامعه قرار گرفته است. در اینجا به بعضی سوالات شایع در مورد لیزر موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل پاسخ داده میشود.

چه تفاوتی بین لیزر موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل با لیزر موهای سایر نواحی بدن وجود دارد؟
تفاوت اساسی بین لیزر موهای این نواحی و سایر نواحی بدن وجود ندارد. اصول کلی درمان لیزر مو در این نواحی نیز صادق است. اشاره به این نکته مهم است که میزان اثر بخشی لیزر در موهای تناسلی و زیر بغل بیشتر از اثر لیزر در از بین بردن موهای صورت است و نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد.

میزان اثر بخشی لیزر موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل چه میزان است؟
هر چند به عنوان یک اصل کلی نمیتوان اثر بخشی صد درصد و مادام العمر برای از بین بردن موها توسط لیزر تضمین نمود اما خوشبختانه لیزر موها جز موثرترین درمانهای طبی و زیبایی است و همانگونه که اشاره شد میزان موفقیت لیزر در این نواحی بیشتر از صورت است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن کامل موهای این نواحی چقدر است؟
هرچند نمیتوان تعداد قطعی جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای این نواحی را تعیین نمود اما با استفاده از دستگاههای پبشرفته بطور متوسط جلسات مورد نیاز بین سه تا پنج جلسه و کمتر از متوسط تعداد جلسات مورد نیاز برای صورت است.

فاصله بین جلسات لیزر چقدر است؟
فواصل بین جلسات لیزر در ناحیه تناسلی طولانی تر از نواحی صورت و بیت دو تا سه ماه است.

آیا احتمال رشد موها بعد از از بین رفتن آنها وجود دارد؟
این احتمال وجود دارد اما در عمل این احتمال بسیار پایین است و در صورت رشد مجدد موها میتوان مجددا اقدام به لیزر موها نمود.

آیا لیزر موهای تناسلی دردناک است؟
با توجه به وجود پایانه های عصبی فراوان در این نواحی میزان درد لیزر این ناحیه بیشتر از سایر نواحی است اما بیشتر بیماران به راحتی قادر به تحمل آن میباشند. درد ناشی از لیزر در این نواحی با درد ناشی از موم انداختن و اپیلاسیون قابل مقایسه است. با وجود این در موارد لزوم میتوان از روشهایی جهت کاهش درد لیزر استفاده نمود. این روشها شامل روشهای استفاده از روشهای خنک کننده و کیسه یخ، استفاده از پمادهای بیحسی و گاها تزریق مواد بیحسی است.

آیا لیزر این نواحی دارای عارضه میباشد؟
در صورت عدم استفاده صحیح از لیزر و تنظیم نامناسب پارامترهای دستگاه و یا استفاده از لیزرهای با کیفیت پایین یا توسط افراد غیر متخصص احتمال بروز سوختگی پوست و بروز لک وجود دارد.

آیا امکان انتقال بیماریهای عفونی از طریق این روش وجود دارد؟
بعضی از ویروسها مانند ویروس تبخال و زگیل تناسلی از طریق دستگاهای آلوده قابل سرایت هستند. از طرفی سر اکثر دستگاهای لیزر قابل استریل کردن توسط دستگاهای حرارتی نیستند. لذا جهت جلوگیری از انتقال بیماریهای عفونی بخصوص زگیل تناسلی استفاده از سلفونهای یکبار مصرف جهت پوشش هند پیس دستگاه الزامی است. استفاده از این سلفونها در دستگاههای لیزر آلکساندرایت و دایود امکانپذیر است اما با دستگاههای آی پی ال این امکان وجود ندارد. لذا حتی الامکان بهتر است برای لیزر این نواحی از دستگاههای آی پی ال استفاده نشود. اهمیت این مسله در اینجاست که بسیاری از مراکز غیر تخصصی از دستگاههای آی پی ال برای حذف موها استفاده میکنند . لذا مجددا تاکید میشود که در انتخاب مراکز انجام لیزر دقت کافی نمود.نکته مهم اینست از آنجاییکه یکی از روشهای گسترش ویروس زگیل تناسلی استفاده از تیغ ،موم و اپیلاسیون است چون با استفاده از لیزر نیاز به این روشها کمتر میشود لذا احتمال گسترش زگیلها نیز کمتر میشود. لذا یکی از اقدامات توصیه شده به افراد مبتلا به زگیل تناسلی ،بعد از درمان زگیلها لیزر موهای این نواحی است. بدیهی است همانگونه که اشاره شد رعایت اصول جلوگیری از انتقال بیماری و استفاده از وسایل یکبار مصرف بسیار بسیار حایز اهمیت است.

آیا لیزر موهای تناسلی و زیر بغل دارای عوارض طولانی مدت مانند بروز سرطان پوستی میباشد؟
خیر،هیچگونه گزارشی از ارتباط بین بروز سرطان پوستی با لیزر مو توسط دستگاههای لیزر استاندارد و دارای تاییده های لازم وجو ندارد.

آیا لیزر موهای تناسلی تاثیری بر کیفیت عملکرد جنسی دارد؟
بدلیل اثر مثبت لیزر موها در این نواحی در رعایت بهداشت و اثر مثبت آن در زیبایی تاثیر مثبتی در عملکرد زناشویی و جنسی نیز دارد.

آیا لیزر موهای تناسلی موجب نازایی میشود؟
خیر میزان نفوذ اشعه لیزر تنها محدود به عمق کمی از پوست است و این امواج هیچ تاثیری بر روی عملکرد غدد و سلولهای جنسی ندارند.

مزایای لیزر موهای تناسلی و زیر بغل چیست؟
کاهش و از بین رفتن نیاز به روشهای سنتی ازاله مو
کاهش ابتلا به جوشهای چرکی این نواحی که در اثر اصلاح با روشهای سنتی ایجاد میشود
کاهش و جلوگیری از ایجاد لکه های پوستی ثانویه به ایجاد جوشهای چرکی
کاهش تیرگی پوست و روشن شدن پوست
کمک به رعایت نظافت و بهداشت این نواحی
کاهش گسترش و سرایت بیماریهای ویروسی
کاهش احتمال سرایت و ابتلا به شپش عانه
کمک به بهبود روابط زناشویی و عملکرد جنسی

آیا امکان از بین رفتن موهای سفید با لیزر وجو دارد؟
متاسفانه محدودیت اصلی دستگاههای لیزر موجود ا اینست که امکان از بین بردن موهای سفید با این روش وجود ندارد.

چه افرادی نتیجه بهتری از لیزر مو در نواحی تناسلی و زیر بغل میگیرند؟
در موارد موی تیره و پوست روشن نتیجه لیزر بهتر است و تعداد جلسات مورد نیاز کمتر است. در مواردیکه موها روشن و پوست تیره است نیاز به تعداد جلسات بیشتری وجود دارد. در این موارد احتمال بروز عوارضی مانند سوختگی بیشتر است به همین دلیل اهمیت تنظیم دقیق پارامترهای دستگاه در این موارد جهت جلوگیری از بروز عوارض مشخص میشود.

سخن آخر اینکه هر چند لیزر موهای این نواحی میتواند بسیار موثر و دارای اثرات مثبت بهداشتی ، زیبایی و جنسی باشد ، اما در عین حال در صورت انجام توسط افراد غیر متخصص،مراکز غیر مجاز و دستگاههای نامناسب و بی کیفیت میتواند منجر به بروز عوارضی چون سوختگی و یا انتقال بیماریهای عفونی و یا عدم نتیجه گیری دلخواه و هد رفتن هزینه و وقت شود لذا باید در انتخاب این موارد حداکثر دقت را نمود.

نوشته شده توسط دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر موهای تناسلی و زیربغللیزر موهای تناسلی و زیربغل

موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی بعد از سن بلوغ در هر دو جنس زن و مرد رشد میکنند. فرم رشد موها در ناحیه تناسلی در دو جنس تا حدودی متفات است.این موها وابسته به هورمونهای جنسی هستند. ... ادامه مطلب

لیفت صورت با هایفوتراپیلیفت صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی بهترین روش درمان لیفت و جوانسازی صورت است که باعث فرم دهی صورت، گردن، چشم، بازوها، خط فک می گردد که با استفاده از امواج مافوق صوت به لایه های عمیق پوست دست می یابند و با متمرکز شدن در آن نقطه به جوانسازی و لیفت پوست بدون هیچگونه زخم منجر می گردد. ... ادامه مطلب

درمانهای انتخابی زیبایی صورتدرمانهای انتخابی زیبایی صورت

امروزه تقاضا برای درمان مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن شدیداً بالا رفته است. خوشبختانه در سالهای اخیر درمانهای جدید و مؤثری برای درمان این مشکلات معرفی شده است. ... ادامه مطلب

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است.وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت میباشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست ، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت .روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465