منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری(میدان مولوی)، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087
دکتر جمال الدین حسن زاده | متخصص پوست و مو | تکنیکهای نوین جوانسازی پوست  ( آر اف سوزنی   یا آر اف فراکشنال )

تکنیکهای نوین جوانسازی پوست ( آر اف سوزنی یا آر اف فراکشنال )

امروزه تقاضا برای جوانسازی پوست و رفع تغییرات ناشی از افزایش سن و یا تغییرات ناشی از اثرات نامطلوب عوامل محیطی و یا بیماریها برروی پوست به شدت افزایش یافته است. در این راستا روشهای درمانی مختلفی از زمانهای گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. با پیشرفت تکنولوژی سیستمهای مختلفی در این رابطه تولید و استفاده شده اند ،انواع سیستمهای تهاجمی و غیر تهاجمی . بر اساس قاعده اثر بخشی سیستمهای تهاجمی بیشتر و کاربرد آنها مشکلتر و عوارض آنها نیز بیشتر بوده است. بر عکس روشهای غیر تهاجمی اثربخشی کمتر و در عوض کاربرد آسانتر و عوارض کمتری دارند. همواره تلاش بر این بوده است که روشهای درمانی عرضه شود که حداکثر اثربخشی و راحتی و حداقل عوارض را داشته باشد. میتوان گفت آر اف فراکشنال یا سوزنی به نتیجه رسیدن این تلاشها میباشد ، سیستمی با اثر بخشی سیستمهای تهاجمی و به راحتی سیستمهای غیر تهاجمی.

Bildergebnis für rf fractional
بسیاری از سیستمهای جوانسازی پوست بر اساس تحریک کلاژنسازی در لایه میانی پوست عمل مینمایند. برای تحریک کلاژنسازی از روشهای تخریبی مکانیکی مانند تراش پوستی، تخریب شیمیایی مانند پیلینگ و لیزر استفاده شده است . این روشها برای تحریک کلاژنسازی در لایه میانی پوست نیاز به تخریب لایه سطحی پوست دارند که این مسله موجب مسایلی چون ایجاد زخم و الزامات لازم برای مراقبت از زخم جهت جلوگیری از عوارض دارند که نکته منفی عمده این روشها نیز همین است.

تکنولوژی آر اف که از امواج رادیو فرکونسی استفاده میکند در موارد متعددی در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. این امواج قادر به ایجاد حرارت در بافتهای مختلف میباشند . که از این اثر حرارتی در پزشکی سود گرفته شده است.با استفاده از گرمای ایجاد شده توسط این امواج میتوان کلاژن سازی را در لایه میانی پوست تحریک نمود. سیستمهای معمول آر اف تماسی بوده و این امواج را از سطح پوست و از طریق تماس پوستی به لایه میانی پوست میرسانند. این روشها از انواع روشهای غیر تهاجمی جوانسازی بوده و به سطح پوست آسیب نمیرسانند و نیاز به تعداد جلسات متعدد دارند و اثر بخشی خفیف تا متوسطی دارند.

در تکنولوژی آر اف فراکشنال با استفاده از سوزنهای بسیار ریز و متعدد از جنس طلا پوست سوراخ شده و نوک سوزنها در لایه میانی پوست قرار گرفته و امواج مستقیما از طریق نوک سوزنها به این لایه تابش داده میشود،و این اثر بخشی حرارت ناشی از امواج رادیو فرکونسی را چندین برابر مینماید. از طرفی قطر بسیار پایین سوزنها با عث میشود که درد و تخریب در لایه سطحی پوست بسیار ناچیز باشد و عوارض ناشی از تخریب لایه سطحی به حد صفر برسد. لذا بعد از انجام عمل بیمار به راحتی و بدون مراقبت شدیدی و تغییر در ظاهر پوست میتواند به فعالیتهای روزمره خود بپردازد. قرمزی و تورم ناشی از این عمل در عرض چند ساعت بسیار کم شده و در عرض یک یا دو روز کاملا از بین میرود.

کاربردهای آر اف سوزنی :
1) درمان شلی و افتادگی پوست
2) ایجاد کشیدگی و لیفتینگ پوست
3) درمان اسکار آکنه
4) درمان منافذ باز پوست. این منافذ به صورت طبیعی در پوست همه افراد وجود دارند اما در بعضی از افراد بخصوص افراد دارای پوست چرب بازتر بوده و نمای نامطلوبی ایجاد میکنند. با توجه به اینکه اثر بخشی سایر روشهای درمانی در این مورد اندک میباشد استفاده از آر اف فراکشنال معمولا نتایج رضایتبخشی را برای بیماران فراهم مینماید.
5) کمک به درمان چین و چروکهای پوست
6) کمک به درمان استریاها یا ترکهای پوستی
7) درمان افزایش تعریق زیر بغل . در این روش با استفاده از گرمای امواج آر اف غدد عرق این ناحیه تخریب میشود
8) درمان اسکارهای ناشی از بریدگی , سوختگی و تصادفات
9) کمک به درمان غبغب و شلی پوست گردن
10) کمک به درمان قرمزی پوست

زمان اثر بخشی :
معمولا اثرات کلاژنسازی سه هفته بعد از درمان شروع شده و سه ماه پس از درمان به حداکثر میرسد.

تعداد و فواصل جلسات :
معمولا بر اساس مورد بین 1-4 جلسه و با فاصله یک ماه انجام میشود. میتوان برای تداوم اثر بخشی پس از پایان دوره درمان هر چند ماه یکبار آنرا تکرار نمود.

هزینه :
عمده هزینه این روش مربوط به سوزنهای مخصوص آن میباشد . که هر بیمار نیاز به تهیه یک عدد از آنها دارد که در جلسات مختلف از همان سوزن مخصوص بخود میتواند استفاده نماید. لذا با تهیه سوزن در جلسه اول هزینه درمان در جلسات بعد به نصف کاهش خواهد یافت.

مراحل انجام عمل :
ابتدا ناحیه درمان با کرم های بی حسی موضعی پوشانده خواهد شد . بعد از ۳۰-۲۰ دقیقه پوست محل درمان شسته شده و ضدعفونی میگردد. جلسه درمانی بسته به محل درمان حدود ۲۵-۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. بعد از درمان می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود .استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکند .

مراقبت بعد از عمل :
بعد از عمل بایستی به صورت منظم از ضد آفتاب استفاده نمود و پوست را در مقابل آفتاب محافظت نمود. میتوان پوست را با شوینده های ملایم شست. اما بهتر است در 24 ساعت اول وارد استخر و سونا نشد. ممکن است برای شما کرمهای ترمیم کننده نیز برای یک هفته تجویز شود.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهتاب آ [ 1395-05-22 ]
ممنون مطالب عالي بود جدا كه كار شما حرف نداره موفق باشيد.

ژیلا کمانگر [ 1394-11-09 ]
لیزر جای بخیه سینه

سوزان [ 1394-10-18 ]
ممنون آقای دکتر از اینکه این دستگاه رو آوردید سنندج. من برای انجام اون مجبور بودم برم تهران . که در مقایسه قیمتهای اونجا خیلی بیشتر از قیمتهای سنندج بود. ازتون سپاسگزارم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر موهای تناسلی و زیربغللیزر موهای تناسلی و زیربغل

موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی بعد از سن بلوغ در هر دو جنس زن و مرد رشد میکنند. فرم رشد موها در ناحیه تناسلی در دو جنس تا حدودی متفات است.این موها وابسته به هورمونهای جنسی هستند. ... ادامه مطلب

لیفت صورت با هایفوتراپیلیفت صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی بهترین روش درمان لیفت و جوانسازی صورت است که باعث فرم دهی صورت، گردن، چشم، بازوها، خط فک می گردد که با استفاده از امواج مافوق صوت به لایه های عمیق پوست دست می یابند و با متمرکز شدن در آن نقطه به جوانسازی و لیفت پوست بدون هیچگونه زخم منجر می گردد. ... ادامه مطلب

درمانهای انتخابی زیبایی صورتدرمانهای انتخابی زیبایی صورت

امروزه تقاضا برای درمان مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن شدیداً بالا رفته است. خوشبختانه در سالهای اخیر درمانهای جدید و مؤثری برای درمان این مشکلات معرفی شده است. ... ادامه مطلب

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است.وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت میباشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست ، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت .روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465