دکتر جمال الدین حسن زاده

متخصص پوست و مو


آدرس و برنامه کاری

سابسیژن

کربوکسی تراپی

لیزر موی زاید

لیپولیز لیپوماتیک

آر اف سوزنی

تزریق ژل

لیزر تاتو ولک

رادیوفرکونسی

پیلینگ شیمیایی

سوالات رایج در مورد کاشت مو

1-آیا برای انجام کاشت مو نیاز به بیهوشی هست؟
خیر. از آنجائیکه کاشت مو عملی طولانی است و نیاز به تغییر وضعیت بیمار در حین عمل وجود دارد، این کار تحت بیحسی موضعی انجام میگیرد.با وجود این در تیم کاشت موی ما علاوه بر متخصص پوست،متخصص بیهوشی نیز حضور دارد که ضمن مراقبت از وضعیت بیمار در حین عمل ،با تجویز و تزریق داروهای مسکن وآرامبخش موجب میشود که درد و ناراحتی عمل به حداقل برسد. بیماران در حین عمل میتوانند فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنند یا به موسیقی دلخواه خود گوش دهند.

2- هزینه کاشت مو چند است؟
متأسفانه تعرفه واحد مورد توافق در مراکز مختلف وجود ندارد و گاهاً قیمتهای دریافت شده در مراکز مختلف تفاوتهای زیادی با هم دارند در مرکز کاشت موی آرای سنندج هزینه هر جلسه کاشت مو بین ۳.۵-۳ میلیون تومان میباشد.تعداد تقریبی موهای کاشته شده در هر جلسه 4000- 2500 گرافت میباشد. هر گرافت حاوی 4-1 عدد مو میباشد.

3- تعداد موهای کاشته شده در هر جلسه چند عدد است؟
معمولاً مقیاس مورد استفاده در کاشت مو تعداد گرافت میباشد نه تعداد مو، هر گرافت حاوی 4-1 عدد مو میباشد. تعداد گرافتهای کاسته شده بستگی به عوامل مختلفی دارد. و در همه بیماران یکسان نیست. این عوامل عمدتاً عبارتند از تراکم موی ناحیة دهند بیمار، وصعت ناحیة دهنده بیمار وسعت ناحیة گیرندة و.....

هر چند میتوان در هر بیمار قبل از عمل تعداد گرافتهایی که کاشت میشود را تا حدودی تخمین زد،اما این پس از پایان عمل و شمارش دقیق تعداد گرافتها است که میتوان دقیقاً تعداد گرافتهای کاشته شده را مشخص نمود .در تیمما در هر جلسه کاشت FUTبین 4000-2500 گرافت کاشت میشود.

4- آیا تبلیغات موجود مبنی بر کشات موی 16000 تار مو در هر جلسه واقعیت دارد؟
طبق نظر کلیه متخصصین، کاشت بیش از 4000 گرافت در یک جلسه ممکن نیست و ادعاها ی مطرح شده در این زمینه جنبه تبلیغاتی داردو کذب است.
5- آیا موهای کاشته شده رشد میکنند؟
کاشت مو پیوند یک عضو زنده است و موهای کاشته شده به صورت طبیعی رشد نموده قابلیت اصلاح و کوتاه کردن را دارند .
6- آیا پس از کاشت امکان رسیدن تراکم مو به حد کاملاً طبیعی وجود دارد؟
خیر، حتی در بهترین نتیجه عمل هیچگاه تراکم مو به حد کاملاً طبیعی نخواهد رسید بلکه تراکم موی نسبی حاصل خواهد شد.

7- کدام روش کاشت مو FUT یا FI مناسبتر است ؟
هر دوی این روشها جز روشهای متداول کاشت مو است انتخاب روش بستگی به شرایط بیمار وضعیت طاسی بیمار وضعیت بانک مو ، میزان شلی یا سفتی پوست سر انتخاب خواهد شد.

قبل از انجام FITبایستی به صورت آزمایشی چند عدد مو با پانچ برداشت شود و در صورتیکه موهای بیمار در حین برداشت قطع نشود میتوان از این روش استفاده نمود در صورتیکه موها در حین برداشت قطع شود بایستی از روش FUTاستفاده شود.

در بیمارانی که پوست موی سرشان ارتجاع کمی دارد و یا بیمارانی که تمایل دارند پوست پشت سر را کوتاه نگاه دارند روشFITارجح است.

8- چه هنگام پس از کاشت مو میتوان به فعالیته ای روزانه بازگشت ?
غالب بیماران روز بعد از عمل یا حداکثر دو روز بعد از عمل میتوانند فعالیتهای روزانه خود را شروع کنند .تا دو هفته بعد از عمل بایستی از فعالیتهای سنگین و شنا خودداری شود.

9- موهای کاشته شده چه هنگام شروع به رشد خواهند کرد؟
موهای کاشته شده در اکثر موارد پس از کاشت وارد فاز استراحت خواهند شد و لذا دچار ریزش میشود بین 8-4 ماه طول خواهد کشید که موها مجدداً رشد نماید.

10- آیا امکان کاشت موی مجدد وج


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهدی مهدوی [ 1396-01-30 ]
باسلام وتشکر از مطالب خوب وکاربردی شما

حسین افرازی [ 1395-08-20 ]
باسلام وخسته نباشیدمن حدودپنج ماه ونیم پیش به روش فیت موکاشتم تا الان به غیرازموهای قبلیم فقط تقریبا ده درصد موهای جدیدم رشدکردندالبته یه موهایی زیرپوستم معلوم هست ولی هنوز رشدنکردند یاتعدادانگشت شماری موی ریزرشد کردندموقع شستن هم حدودچهل تا پنجاه عددمو ریزش دارن خواستم ببینم موهام درآینده رشدمیکنن ضمنا من کم خونی ارثی مینور هم دارم لطفا پاسخمو بدیدخیلی نگرانم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات مطبآدرسمقالاتلیزر الکساندرایتآر اف سوزنیگالریلیپوليزکاشت موصفحه اصلیسایتهای دیگر