منو کردستان، سنندج ، خیابان آبیدر، چهارراه صفری(میدان مولوی)، مجتمع ژینا، طبقه سوم - تلفن : 33246361 - 087

موی زاید خانمها (هیرسوتیسم)

هيرسوتيسم به رشد موهاي زائددرخانمهادرنواحي صورت،پشت لب،وسينه اطلاق مي شود. اين حالت ممكن است دربعضي ازبيماريهاويامصرف بعضي ازداروها به وجودآيد.امادراكثرموارد،علت خاصي رانمي توان براي آن يافت اين موارد غالباارثي وفاميلي مي باشند.درمواردي كه هيرسوتيسم ثانويه به بيماري ديگري به وجود آيد ابتدا بايد درمان بيماري زمينه اي صورت گيرد.

در درمان موهاي زايد به طور كلي دو نوع روش وجود دارد. درمان هاي طبي و درمان هاي فيزيكي .

درمان هاي طبي : معمولا با درمان هاي طبي مو هاي ايجاد شده به طور كامل از بين نمي رود اما رشد و انداره موها كمتر مي شود.

درمان هاي فيزيكي : اين روش ها شامل روش هاي فيزيكي موقت و روش هاي فيزيكي دائم است.

روشهاي فيزيكي موقت: اين روش ها شامل مواردي مانند بند انداختن، استفاده از موم ، تراشيدن موها باتيغ وروشهاي مشابه است.بايستي توجه داشت كه هيچكدام ازروشهاي فوق باعث تشديد هيرسوتيسم نميشود.اين تصوركه تراشيدن موهاباتيغ موجب ازديادموميشود،نادرست است.افزايش موها كه گاهي به دنبال روشهاي فوق ديده مي شود، به علت روند خودبيماري است،به اين معني كه درصورت عدم استفاده ازاين روشها نيزتعدادموهاافزايش مي يابد. به طوركلي اين روشها در مواردخفيف هيرسوتيسم نتيجه قابل قبولي رابراي اكثرافرادفراهم مي كند.

روشهاي فيزيكي دايم:شامل الكتروليزودرمان با ليزر است. در الكتروليز ريشه موها به طورتك تك با سوزن مخصوص سوزانده مي شود اين كار مستلزم صرف وقت ودقت فراوان است ودر بهترين حالت در30% موارد مؤثراست. اين روش خالي ازعارضه نيست. درحال حاضرليزرمؤثرترين درمان موهاي زايد است با وجود اين درمان با ليزر در همه موارد دائمي وقطعي نيست. دراين روش درماني درچند جلسه وبافاصله چند هفته موها درمان مي شوند. درمان با ليزر آسان ، كم عارضه و موثر است. باید توجه داشت که عملا تنها راه و بهترین درمان برای حذف موهای زاید لیزر است. اما این گفته به این معنی نیست که همه موهای همه افرادی که لیزر انجام میدهند بطور دایمی از بین برود. در حال حاضر هیچ سیستمی که بصورت صددرصد همه موها را از بین ببرد وجود ندارد. در صورتیکه یک سیستم لیزری قادر به از بین بردن کامل موهای یک شخص نباشد،متخصص پوست با در نظر گرفتن نوع پوست و موی بیمار و خصوصیات فیزیکی سیتمهای موجود میتواند از سیستمهای دیگر حذف موهای زاید استفاده کند.در ضمن لیزرها قادر به جلوگیری از ایجاد موهای جدید نیستند و تنها موهای زاید موجود را از بین میبرند. به عبارتی دیگر جنبه پیشگیری ندارند و تنها جنبه درمانی دارند.

انواع سیستمهای لیزری مورد استفاده برای حذف موهای زاید:

آی پی ال: این سیستم نوری مجموعه ای از طیفهای مختلف امواج را تولید و پخش میکند از روشهای خوب و موثر درمان موهای زاید است. اما نوع دستگاه در کیفیت و کارایی آن تاثیر زیادی دارد. بعضی از دستگاههای چینی با کیفیت پایین وارد بازار ایران شده اند که کیفیت پایینی دارند.

دایود : طول موج 810 و 940 ساطع شده از این لیزر آنرا تبدیل به یکی از موثرترین انواع لیزر کرده است

الکساندرایت: طول موج 755 نانو متر دارد و برای موهای تیره و پوست سفید بسیار موثر است.

ان دی یاگ:این نوع لیزر برای موهای کرکی و پوستهای تیره مناسب است.

توجه داشته باشید که هیچ دستگاه لیزری نمی تواند بطور کامل موهای بدن را از بین ببرد و هدف از درمان کاهش طولانی مدت تراکم موها کاهش سرعت رشد وکاهش ضخامت مو تا حدی که مورد رضایت بیمار باشد است . هرچه پوست روشنتر و مو تیره تر باشد بهتر جواب میدهد تعداد جلسات درمان برای افراد با پوست تیره یا موی روشن ممکن است بیشتر شود چون درصد رفع موهای زائد در هر جلسه برای این افراد کمتر است.
چون سرعت رشد مو در قسمتهای مختلف بدن متفاوت است فاصله بین جلسات درمانی هم فرق میکند.
باید توجه داشت که متوسط جلسات لیزر مو در بیمارانی که زمینه هورمونی ندارند 6-3 جلسه و در بیماران دارای مسائل هورمونی 2 برابر این مقدار است.


آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

نظرات کاربران درباره این مطلب :

عباس صالح پناه [ 1396-03-21 ]
سلام خسته نباشید بنده خیلی وقته که در مورد این که کار لیزر و معالجه رو پیش چه دکتری انجام بدم و آیا مطلوب و رضایت بخش هست یا نه تردید داشتم ولی با شناخت و نتیچجه گیری دوستانی که به این مطب مراجعه کردن تا میزان زیادی خیالم راحت شده که امیدوارم جواب بگیرم. موفق باشید

مهشید [ 1395-04-01 ]
من هم از دستگاه لیزر آلکس خیلی راضی بودم پس از 4 جلسه فقط 10 درصد موهای بدنم باقی مونده

زهرا [ 1395-01-30 ]
ممنون آقای دکتر من کاملا نتیجه گرفتم و بسیار راضی هستم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

دکتر جمال الدین حسن زاده

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو و دارای درجه بورد تخصصی پوست و مو است.وی در حال حاضر در شهر سنندج مشغول فعالیت می باشد. کاربران گرامی از طریق این سایت علاوه بر دسترسی به اطلاعاتی در زمینه های مختلف پوست، مو و زیبایی ،میتوانند سوالات خود را در بخش سوالات پزشکی کاربران با متخصص پوست و مو مطرح نمایند.

تلاش بر اینست تا در اسرع وقت پاسخ علمی به سوالات داده شود.همچنین بیماران مراجعه کننده به دکتر حسن زاده میتوانند از طریق این سایت روند درمان بیماریهای پوست و موی خود را پیگیری نمایند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465